Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Zaburzenia odżywiania

„Pożywienie jest przesłaniem od Natury. Musimy nauczyć się je rozumieć. Jest to najpotężniejsze i najwymowniejsze przesłanie miłości, w jednej chwili przynosi ci wszystko”. Omraam Mikhaël Aivanhov Codziennie oglądamy się w lustrze, ale mało kto  zadowolony jest ze swojego wy

„Pożywienie jest przesłaniem od Natury. Musimy nauczyć się je rozumieć. Jest to najpotężniejsze i najwymowniejsze przesłanie miłości, w jednej chwili przynosi ci wszystko”.

Omraam Mikhaël Aivanhov

Codziennie oglądamy się w lustrze, ale mało kto  zadowolony jest ze swojego wyglądu. Przeszkadzają nam zbędne kilogramy, tłuszcz na brzuchu, udach, ramionach... I świadomość, że daleko nam do współczesnego ideału piękna: wysportowanej, szczupłej sylwetki. Wielu z nas przynajmniej raz w życiu  decyduje się na kurację odchudzającą, odmawia sobie ulubionych pokarmów i traci na wadze.  Z radością wymienia  garderobę na mniejszą, po to tylko, aby po kilku tygodniach czy miesiącach z nawiązką odzyskać zgubione kilogramy, czyli doświadczyć tzw. efektu jo-jo.

Dlaczego tak się dzieje, tłumaczy Gilbert Renaud – twórca nowatorskiej formy uzdrawiania przez świadomość Recall Healing, opartej na koncepcjach dra Hamera, Biologii Totalnej, symbolizmie, kabale, psychologii, współczesnej medycynie...

– Gdy przechodzimy na dietę zawierającą minimum kalorii, mózg robi wszystko, aby odzyskać zbędne kilogramy, tak steruje naszym zachowaniem i apetytem, że po pewnym czasie jemy tyle samo, co kiedyś... Aby schudnąć raz na zawsze, musimy zacząć od zrozumienia, z jakiego powodu jesteśmy grubi. Na przykład mamy grupę osób, która spożywa to samo i część z nich jest chuda, a część puszysta. Za dodatkowe kilogramy wini się złą przemianę materii, problemy hormonalne, a nawet genetykę. Szkoła, którą ja reprezentuję, tzn. Recall Healing, ma na ten temat inne zdanie. Otyłość jest chorobą i można ją wyleczyć. Przyczyną kłopotów z utrzymaniem prawidłowej wagi, tak jak i każdej innej dolegliwości, jest konflikt, który rozgrywa się w podświadomości. Jeżeli rozwiążemy problem, znikną zbędne kilogramy.

Grubi z porzucenia

Kłopoty z prawidłową wagą mogą zacząć się już w dzieciństwie. Wydaje się, że dziecko bez powodu zaczyna tyć... A przyczyną najczęściej jest konflikt, który niemowlak przeżywa, bo doznaje rozłąki lub porzucenia przez matkę czy opiekunów. Rozłąka ma miejsce wtedy, gdy rodzic chce opiekować maluchem, lecz nie może, np. z powodu pobytu w więzieniu, wyjazdu. Porzucenie następuje wtedy, kiedy matka świadomie i dobrowolnie rezygnuje z praw do dziecka. Mózg malucha w takim wypadku rejestruje, że ono  jest pozostawione samemu sobie i włącza program „sytuacja zagrożenia”, a co za tym idzie, zaczyna magazynować zapasy tłuszczu, które zwiększają szansę na przeżycie.

– Miałem pacjentkę, studentkę matematyki z Paryża – opowiada  Gilbert Renaud. – Klaudia odkąd pamiętała, odbiegała wagą od rówieśników, a gdy skończyła dwadzieścia lat, przekroczyła sto kilogramów. Stosowała różne diety odchudzające, ale na niewiele się to zdało. Badania w szpitalu wykazały, że jej stan zdrowia, poza zbyt wysokim ciśnieniem, jest całkiem niezły. Dużo gorzej było z psychiką, chciała wyglądać tak jak jej rówieśnice, cieszyć się życiem.

Dziewczyna pochodziła z zamożnej rodziny, była upragnionym, kochanym dzieckiem. Rodzice wspierali ją we wszystkim, co robiła... Przyznam się, że nie wiedziałam, jak jej pomóc... Dopiero po kilku spotkaniach udało się nam odnaleźć konflikt odpowiedzialny za jej tuszę. Gdy Klaudia miała trzy lata, zgubiła się w lesie. Jej mama nie zauważyła, kiedy dziecko  samowolnie się oddaliło. Kobieta szukała córki kilka godzin.

Odnalazła ją zdrętwiałą z przerażenia... Klaudia nie mówi

Artykuły z tej kategorii

seminarium 2019
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.