Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Przyszłość jest w naszych rękach

Przyszłość jest w naszych rękach

Jak przystało na rok, kiedy Uran i Neptun zmieniają swoje położenia w znakach, a Pluton uczynił to zaledwie w 2008 roku, na I Zjeździe Polskiego Towarzystwa Astrologicznego, który odbył się 5 marca br. w Warszawie, dominowała tematyka  tych ważnych ingresów. W sierpniu 2009 roku

Jak przystało na rok, kiedy Uran i Neptun zmieniają swoje położenia w znakach, a Pluton uczynił to zaledwie w 2008 roku, na I Zjeździe Polskiego Towarzystwa Astrologicznego, który odbył się 5 marca br. w Warszawie, dominowała tematyka  tych ważnych ingresów.

W sierpniu 2009 roku powstało w Warszawie Polskie Towarzystwo Astrologiczne. Dziś skupia ono około 60 członków. Niektórzy uważają, że to niewiele, lecz zdaniem Zarządu PTA: przewodniczącego Andrzeja Opejdy oraz wiceprzewodniczących: Margot Graham i Ewy Herchel, podkreślających, iż najważniejsza jest dla nich jakość ich działań oraz kontynuowanie najlepszych tradycji polskiej astrologii – nie jest to wcale tak mało.

Gdy 5 marca br. członkowie i sympatycy PTA oraz po prostu pasjonaci astrologii spotkali się na pierwszym zjeździe Stowarzyszenia w historycznym budynku PAST-y, w samym centrum Warszawy, sala wypełniona była po brzegi.

Patronami medialnymi zjazdu była redakcja „Czwartego Wymiaru” oraz Studio Astropsychologii z Białegostoku, którzy uatrakcyjnili imprezę swoimi wydawnictwami. Plastycznie ozdobił salę Krzysztof Śliwiński z Muzeum Azji i Pacyfiku, który przygotował wystawę „Kosmiczne symbole Orientu”.

Gośćmi zjazdu, którzy wygłosili interesujące wykłady byli znakomici astrologowie: Piotr Gibaszewski, Piotr Piotrowski, Jarosław Gronert, Teresa Nowak, Robert Marzewski. Wykłady wygłosili też członkowie Zarządu PTA.

Jak przystało na rok, kiedy aż dwie potężne planety – Uran i Neptun – zmieniają swoje położenia w znakach (Uran 11.03.2011 r. wszedł w znak Barana, a Neptun 4.04.2011 r. – do Ryb), a Pluton uczynił to niedawno (w styczniu 2008 roku wszedł do Koziorożca), na zjeździe dominował temat skutków tych rzadko występujących ingresów.

Piotr Gibaszewski powiedział na wstępie: – Uważam, że każdy astrolog powinien opracowywać prognozy i w ten sposób trenować, poddawać próbie, ćwiczyć swój astrologiczny warsztat.

Piotr Gibaszewski czyni to od wielu lat, wydając coroczne biuletyny prognozujące wydarzenia w Polsce i na świecie. Na Zjeździe PTA wygłosił wykład „Wielkie ingresy i główne konfiguracje w roku 2011 i 2012”, w którym próbował przewidzieć skutki wejścia Urana w znak Barana oraz wejścia Neptuna do znaku Ryb. Zanim spojrzał w przyszłość, odwołał się jednak do przeszłości. Udowodnił, iż każde wejście Urana w znak Barana na przestrzeni całej historii niosło ze sobą bunty, wojny, kryzysy polityczne i ekonomiczne o globalnym zasięgu. W XVIII wieku była to wojna siedmioletnia, w XIX – Wiosna Ludów, w XX – wielki kryzys ekonomiczny lat 20. i 30. oraz dojście Hitlera do władzy i początek faszyzmu.

Wejście Neptuna w znak Ryb

zawsze wpływa silnie na globalną zmianę świadomości i mentalności ludzi, a gdy oba wymienione powyżej ingresy zbiegną się w czasie, jak to miało miejsce w latach 1847–1852 i jak to dzieje się obecnie, wojny i rewolucje burzą porządek świata nie tylko w sensie geograficznym i fizycznym, ale także zmieniają świadomość całych narodów (1848 – Wiosna Ludów, 2011 – rewolucje w krajach arabskich).

Jarosław Gronert, przyglądający się poprzez pryzmat astrologii procesom politycznym, społecznym i ekonomicznym na całym świecie, zajął się analizą mającej wkrótce nastąpić kwadratury Urana w Baranie do Plutona w Koziorożcu. Będzie miała szczególny charakter, jako że jest to jedna z trzech w dziejach świata kwadratur siedmiokrotnych, czyli takich, kiedy ruch prosty i wsteczny obu planet powoduje, iż w latach 2011–2016 dojdzie aż siedem razy do ich ścisłej kwadratury. Jakich możemy spodziewać się w tym czasie wydarzeń? Pożyjemy, zobaczymy... Dość wspomnieć, iż takiemu samemu aspektowi Urana i Plutona Jarosław Gronert przypisuje XIII-wieczną wielką migrację ludów

Artykuły z tej kategorii

seminarium 2019
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.