Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

czwarty wymiar 10/11 2019
Sebastian Minor

Odnalazłem Świętego Graala

Droga ku katarskiej twierdzy Dotarliśmy do Francji autostopem. Najpierw z Wrocławia do Lyonu, następnie do Carcassonne przez Avignon. Później obraliśmy kierunek na Montsegur – zamek górujący nad małą wioską, położoną gł

Droga ku katarskiej twierdzy

Dotarliśmy do Francji autostopem. Najpierw z Wrocławia do Lyonu, następnie do Carcassonne przez Avignon. Później obraliśmy kierunek na Montsegur – zamek górujący nad małą wioską, położoną głęboko w Pirenejach – dokąd nie ma żadnego dojazdu. Ostatnia stacja kolejowa znajduje się w Quillon, leżącym około 70 km od celu. Tu, w informacji turystycznej, miła pani wręczyła nam kartonową tabliczkę z napisem „MONTSEGUR” i skierowała na „stopa”, po czym natychmiast znaleźli się Holendrzy, którzy podwieźli nas wygodnym kamperem aż do połowy drogi. Podążając dalej, szlakiem pośród gór, natrafiliśmy na wodospad tryskający żywą wodą spod wielkiej skały, gdzie ugasiliśmy pragnienie i najedliśmy się do syta świeżą bagietką z serem, musztardą i daktylami. Był to najlepszy posiłek w moim życiu. Następnie zabrał nas kolejny kierowca i zawiózł pod sam zamek – wyraźnie widoczny, lecz wciąż odległy…

Twierdza wznosi się na samotnym szczycie o niemal pionowych zboczach. Broniło się w niej około 220 katarów, z czego tylko czterech zdołało ujść z życiem, umykając „rzeźnikom dusz” w nocy z bezcennym skarbem (jakim? Pogłoski mówią o Świętym Graalu).

Na szczycie poczuliśmy się jak w domu i od razu zajęliśmy „trawiastą sypialnię” pod murem, jak się później okazało, skierowawszy głowy idealnie na północ.

Kryształowa misja

Tu, w najlepszym miejscu pośród skał, zainstalowałem kryształ z obustronnym czubkiem, podobny do diamentu Herkimer, który naładowałem centralnie na czakramie wawelskim (miesiąc wcześniej, korzystając z możliwości zbadania kaplicy św. Gereona), oraz rozsypałem piasek pozyskany z krypty (z tegoż czakramu). To właśnie było istotą mojego zadania. Cel mojej „kryształowej misji” stanowi połączenie sieci głównych europejskich miejsc mocy, aby spotęgować możliwości ich oddziaływania…

Podczas naszych prac pojawili się nieprzypadkowi goście – szamani z całego świata, wyłaniający się i znikający jak duchy. Wokół zamku na trzech wierzchołkach wysokich murów zasiedli: australijski szaman (z aborygeńską mocą), normański duchowny katarski i polski pielgrzym. W samym środku zaś kosmita z kryształową głową wraz ze swoją strażniczką. Piękny mistrzowski zespół! W absolutnej ciszy medytowaliśmy długi czas, robiąc co w naszej mocy, by uczcić tę wspaniałą chwilę.

Naszym zamiarem było spędzić najdłuższą noc w roku pod gwiazdami, wzbudzając jednocześnie najczystszą energię minionej epoki. Przesilenie letnie zaczęło się akurat przed zachodem słońca, tuż po nowiu księżyca. Rozpaliliśmy z wielkim trudem ognisko, wskrzeszając duchy dawnych mieszkańców.

Na zamku towarzyszył nam Gerrard Leroy, który kolejno – w ramach rytuału Agni Jogi – recytował modlitwy do światła, wykonywał dawne rytuały katarskie oraz oksytańskie pieśni w oryginale. Razem śpiewaliśmy Gayatri Mantrę, wzbogaconą moimi przywołaniami wszystkich mistrzów i strażników krystalicznej sieci. Podczas wegetariańskiej pudży okazało się, że przydałoby się wino, lecz i o to zadbali nasi niewidzialni gospodarze, bo oto z mroku wyłoniło się dwóch rycerzy katarskich – Eryk z synem – którym towarzyszył pies. Weszli na szczyt przez las, pokaleczeni i wyczerpani. Oprócz wina przynieśli też pieśni, opowieści, szczegóły historycznej bitwy o zamek oraz rzecz najcenniejszą, o czym wcześniej wiedział tylko Gerrard – informację o tym, że akurat po owej nocy przesilenia, o świcie, występuje tu niecodzienny fenomen. Pierwszy promień słońca przechodzi przez otwory strzelnicze zachodniej wieży, tworząc niezwykłe zjawisko świetlne jedynie raz do roku przy bezchmurnej pogodzie.

Świetlisty fenomen

Gdybyśmy spędzili tę noc sami, nigdy

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.