Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Superżołnierz

   Na wszystkie te pytania próbował odpowiedzieć Jon Ronson, brytyjski dziennikarz i dokumentalista, autor książek, wyjaśniających sekrety światowych teorii spiskowych. Najsłynniejszą z nich jest The Men Who Stare at Goat

 

 Na wszystkie te pytania próbował odpowiedzieć Jon Ronson, brytyjski dziennikarz i dokumentalista, autor książek, wyjaśniających sekrety światowych teorii spiskowych. Najsłynniejszą z nich jest The Men Who Stare at Goats („Ludzie, którzy patrzą na kozy” – tłum. A.Ł.), oparta na wydarzeniach, które miały miejsce w armii amerykańskiej. Opowiada ona, jak ludzie związani z New Age zostali zwerbowani przez armię amerykańską i jakie były tego skutki. Książka zaczyna się od słów: To jest prawdziwa historia – chociaż przedstawia fakty, w które naprawdę trudno uwierzyć.

Na ich trop naprowadził dziennikarza Uri Geller, izraelski iluzjonista oraz rzekomy szpieg psychotroniczny, z którym Jon Ronson spotkał się na początku października 2001 roku, tuż po rozpoczęciu amerykańskiej „wojny z terroryzmem”. Geller wspomniał dziennikarzowi o tajnym przedsięwzięciu, prowadzonym przez siły zbrojne USA od końca lat 70. ubiegłego wieku, którego celem miało być stworzenie superżołnierza, obdarzonego nadnaturalnymi mocami.

Ekstrasensi w wojsku

Wiadomo, że w latach „zimnej wojny” oba supermocarstwa, zarówno Związek Radziecki jak i USA, korzystały z pomocy ekstrasensów, którzy zajmowali się szpiegostwem psychotronicznym, jednak takimi działaniami trudnił się raczej wywiad, a nie wojsko. Prowadzony przez CIA od lat 50. do połowy 90. program MKULTRA miał na celu stworzenie idealnego mordercy, sterowanego za pomocą hipnozy i elektroniki. Natomiast Jon Ronson opisał, jak doszło do tego, że broń psychotroniczna weszła w skład wyposażenia amerykańskiej armii. Zaczęło się banalnie: od depresji, na którą zapadł podpułkownik Jack Channon po przeżyciu traumy podczas wojny w Wietnamie. Podczas trwającej kilka lat choroby Channon zastanawiał się, jak to się stało, że takie supermocarstwo jak Ameryka przegrało wojnę, a zarazem nad tym, jak uczynić wojsko sprawniejszym i zmniejszyć liczbę zabitych żołnierzy.

W 1977 roku w liście do generała broni Waltera T. Kerwina, zastępcy dowódcy wojsk amerykańskich w Pentagonie, napisał, że zależy mu na tym, by żołnierze nauczyli się przebiegłości i że podejmuje się poszukania odpowiednich nauczycieli. Pentagon zgodził się płacić mu pensję i pokryć wszystkie wydatki podróży w poszukiwaniu mistrzów. Channon wsiadł do samochodu i pojechał do Kalifornii, ówczesnej stolicy hippisów i New Age. Odwiedził tam 150 rozmaitych organizacji i stowarzyszeń związanych z ezoteryką. Spotkał się także ze Stevenem Halpernem, autorem relaksacyjnej muzyki, zawierającej podświadome przesłania.

Po dwóch latach poszukiwań, w 1979 roku stworzył „Podręcznik pierwszego ziemskiego batalionu”, w którym zalecał nowe sposoby walki z wrogiem. Żołnierze ruszający do boju mieli trzymać w rękach symbole pokoju, takie jak baranki i kwiaty, a z głośników wmontowanych w ich mundury miała rozbrzmiewać kojąca muzyka. Channon zakładał, że jeśli ta muzykoterapia nie wystarczy, by wprowadzić wroga w pokojowy nastrój, można będzie emitować niespokojne dźwięki, a nawet głośną muzykę rockową czy heavymetalową. Główną „bronią” wojska miały być pozytywne wibracje, wpływające na serca i umysły wroga. Użycie broni śmiercionośnej zalecane było tylko w ostateczności.

Żołnierze pierwszego ziemskiego batalionu powinni praktykować medytacje i jogę, a także posługiwać się zdalnym postrzeganiem, które jest rodzajem jasnowidzenia. Prócz tego mieli przechodzić przez ściany, liczyć szybciej niż komputer, zatrzymywać swoje serca na rozkaz, przewidywać przyszłość, znać się na masażu shiatsu i czytać w ludzkich myślach, a przy tym wszystkim zmieniać świat na szczęśliwszy. Nowy żołnierz miał być walczącym mnichem, czyli kimś, kto ma wygląd i osobowość zakonnika, ale zdolności i umiejęt

Artykuły z tej kategorii

seminarium 2019
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.