Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Spotkanie dusz

  Kiedy szanowany biofizyk ogłasza, że ludzka komórka ma duszę – brzmi to co najmniej dziwnie, trochę śmiesznie lub zgoła abstrakcyjnie. Jednak to ani żart, ani imaginacja szalonego naukowca. Potwierdzeniem są badania w za

 

Kiedy szanowany biofizyk ogłasza, że ludzka komórka ma duszę – brzmi to co najmniej dziwnie, trochę śmiesznie lub zgoła abstrakcyjnie. Jednak to ani żart, ani imaginacja szalonego naukowca. Potwierdzeniem są badania w zakresie biofotonów.

 

W grudniu mija rok od czasu, kiedy prof. dr Fritz-Albert Popp, z Międzynarodowego Instytutu Biofizyki w Neuss, ogłosił wyniki prowadzonych badań nad wymianą informacji między komórkami. – Wiadomo, że żywe istoty wytwarzają światło. Jego promieniowanie jest nikłe, ale dające się zmierzyć. Komórki wykorzystują je do wymiany informacji między sobą – uważa naukowiec. Jego teorię szybko potwierdził prof. Günter Albrecht-Bühler, z Uniwersytetu w Chicago. – A ten przepływ informacji następuje dzięki znajdującym się w środku komórek tzw. pręcikom, funkcjonującym na zasadzie oczu. I to one tworzą jej inteligentny mózg, transformujący świetlne impulsy.

A to oznaczaj, że komórka ma świadomość istnienia, że są w niej zapisywane i przekazywane dalej informacje. Podobne wyniki uzyskali inni naukowcy, prowadzący własne, niezależne badania. Wystarczy wymienić choćby prof. Ulricha Warnke z Uniwersytetu w Saarbrücken, a także fizyków: E. Mavromatosa z Londynu,

A. Mershina i D. V. Nanopoulosa z Teksasu czy australijskiego badacza, Reginalda T. Cahilla z Adelajdy.

Świadomość poza ciałem

Ta rewelacyjna teoria wymagała jeszcze gwarancji w postaci pieczątki, przyłożonej jeśli nie przez wybitny naukowy autorytet w tej dziedzinie, to przynajmniej przez niepodważalny eksperyment. I tak się wkrótce stało. – Świadomość komórek nie tylko funkcjonuje w obrębie ciała, ale także poza nim – taka wiadomość popłynęła z laboratoriów armii amerykańskiej. Badania potwierdziły istnienie szczególnego związku między komórkami ludzkiego ciała. Z pobranej od ochotników śluzówki z jamy ustnej w końcowej fazie obróbki wyodrębniono leukocyty. Umieszczono je w probówce i podłączono do wykrywacza kłamstw. Następnie wolontariusze oglądali filmy ze scenami przemocy, a ich leukocyty, znajdujące się w innym pomieszczeniu, wykazywały stan ogromnego poruszenia. Identyczna reakcja nastąpiła w kolejnej próbie, podczas której leukocyty wywieziono kilkadziesiąt kilometrów dalej. I – jak później stwierdzili bezstronni obserwatorzy tego eksperymentu – nie był to wyłącznie typowy fenomen fizyki kwantowej.

Prof. Paul Pearsall z Uniwersytetu Hawajskiego, psychoneuroimmunolog, pionier badań nad pamięcią komórek, autor światowych bestsellerów i kilkuset naukowych artykułów, nie mógł oczekiwać lepszego potwierdzenia głoszonej od lat teorii. – A więc ciało ludzkie ma duszę, składającą się z dusz pojedynczych narządów – stwierdził. – Wobec tego cząstki naszej świadomości, pamięci, charakteru znajdują się również w narządach, a nie wyłącznie w mózgu. A na dodatek, wędrują razem z transplantowanym narządem z ciała dawcy do biorcy. I w nim żyją dalej.

Ale profesor nie prowadził badań odizolowany od świata nauki. Wspomagały go dwa kolejne autorytety z Uniwersytetu w Arizonie – dr Gary

E. R. Schwartz, psycholog, neurolog, psychiatra, chirurg, oraz jego asystentka, dr Linda G. S. Russek. Dotychczasowe badania tej trójki koncentrowały się na tym, żeby udowodnić, iż komórki mają pamięć, a zakodowane w nich przeżycia wpływają na dotychczasowe życie biorcy.

Co czuje dusza

Wiele osób z nowym sercem lub innym obcym organem donosi, że po transplantacji zachodzą w nich ogromne duchowe zmiany, z których nie zawsze są zadowolone. Biorca nagle odnajduje w sobie zupełnie mu obce cechy charakterologiczne, upodobania i zainteresowania dawcy. Lekarze, zafascynowani odkryciem Pearsalla, skupiają się obecnie w swoich ba

Artykuły z tej kategorii

seminarium 2019
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.