Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Konwencja mentalna, czyli jak komunikować się z wahadłem

Konwencja mentalna, czyli jak komunikować się z wahadłem

 W poprzednim numerze opisałem, jak odnaleźć swój promień na wahadle, umożliwiający optymalne zsynchronizowanie człowieka z wahadłem. To na samym początku dość ważne techniczne zagadnienie. Znając już własny promień na swoim wahadle, czas na ustalenie zasad komunikacji z wahadłem.

Jak wspomniałem miesiąc temu, odbiornikiem energetycznych podprogowych bodźców jest ludzki organizm. Wahadło lub różdżka są jedynie wskaźnikami. Poprzez charakterystyczne ruchy wahadła otrzymujemy z naszej podświadomości informację, którą musimy w sposób prosty odczytać, a następnie zinterpretować.

Wahadło poprzez swoją prostą budowę i zasadę działania nie daje nam zbyt wielu możliwości ruchów. Różdżka ma jeszcze bardziej ograniczone możliwości. W przypadku wahadła do dyspozycji mamy:

• Ruchy oscylacyjne. Najczęściej są to oscylacje w płaszczyźnie pionowej lub poziomej. Czasami mogą to być oscylacje wskazujące płaszczyzny pod różnymi kątami.

• Ruchy obrotowe: wirowanie zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub w kierunku przeciwnym.

• Ruchy pośrednie, kiedy to wahadło porusza się, wykreślając swoim ciężarkiem kształt elipsy.

• Bezruch. Czasami brak ruchów wahadła też bywa istotną informacją.

• Serie – sekwencje ruchów. Na przemian następujące po sobie oscylacje i ruchy obrotowe.

Ale już ten skromny zasób ruchów umożliwia stworzenie systemu, za pomocą którego możemy „porozumiewać” się poprzez wahadło z naszą podświadomością.

Co oznaczają poszczególne ruchy wahadła?

Na to pytanie każdy, kto zaczyna przygodę z radiestezją, powinien sobie odpowiedzieć poprzez ustalenie własnej konwencji mentalnej. Konwencja mentalna to nasz umowny i wewnętrzny system przekazywania informacji z podświadomości, wyrażający się poprzez różne ruchy wahadła lub różdżki. Ten system oparty o określone reagowanie sprzętu radiestezyjnego powiązany jest z systemem prostych i logicznych pytań oraz poleceń wypowiadanych w myślach, które podczas wykonywania badań i pomiarów radiestezyjnych kierujemy do naszej podświadomości.

Do tego systemu pytań i poleceń należy określić system umownych, odpowiednich ruchów i reakcji sprzętu radiestezyjnego. W przypadku wahadeł mogą to być proste oscylacje w różnych płaszczyznach bądź ruchy wirowe w prawo lub lewo. W przypadku różdżki dwuramiennej pojedyncze wybicia w górę lub w dół lub też sekwencje wybić. Wskazania sprzętu są zakodowanymi odpowiedziami na stawiane pytania czy polecenia.

Jak ustalić własną konwencję mentalną?

Mając wahadło z wyznaczonym własnym promieniem, siedząc lub stojąc, koncentrujemy się i zadajemy w myślach pytania. Po każdym oczekujemy reakcji wahadła w postaci określonych ruchów, czyli oscylacji poziomej lub pionowej, wirowania w jedną lub drugą stronę, ewentualnie innych złożonych ruchów.

Niektórzy radiesteci twierdzą, że konwencję mentalną należy sobie z góry narzucić i od razu przyjąć umowne odpowiedzi wahadła. Osobiście uważam, że trzeba pozwolić podświadomości wybrać własny system ruchów wahadła – dostosowany do odpowiedzi. Faktem jest, że u większości ludzi jest on podobny.

Jak powinniśmy postępować przy ustalaniu konwencji mentalnej?

Na początek wystarczy znajomość odpowiedzi na kilka pytań:

1. Proponuję zacząć od postawienia pytania: „Jak wahadło będzie wskazywać mi odpowiedzi oznaczające TAK?”. Po chwili wahadło zacznie się poruszać. Ruch ten należy zaobserwować i dokładnie prześledzić, zwracając uwagę na jego dynamikę i czytelność. U większości osób odpowiedź na TAK to oscylacja pionowa.

2. Następne pytanie, jakie należy postawić, to: „Jak wahadło będzie wskazywać mi odpowiedzi NIE?”. Podobnie jak wcześniej,

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.