Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Jak przyciągnąć bogactwo i miłość

Jak przyciągnąć bogactwo i miłość

Co nas uspokaja i daje poczucie pewności? Szeroko rozumiane powodzenie – przede wszystkim szczęście w związkach i bogactwo finansowe. Powodzenie u płci przeciwnej umacnia nasze poczucie kobiecości lub męskości, a finansowe sukcesy dają nam poczucie życiowego bezpieczeństwa. To dwie

Co nas uspokaja i daje poczucie pewności?

Szeroko rozumiane powodzenie – przede wszystkim szczęście w związkach i bogactwo finansowe.

Powodzenie u płci przeciwnej umacnia nasze poczucie kobiecości lub męskości, a finansowe sukcesy dają nam poczucie życiowego bezpieczeństwa. To dwie podstawowe potrzeby. Radosny i pełen witalności solista zespołu Twinkle Brothers, Norman Grant, śpiewa „All I need is the air what I breathe and to love you”. Powietrze to może nieco za mało, choć czyste w naszych czasach zgodnie uznamy za luksus. Potrzebujemy więcej, potrzebujemy dużo, niekiedy o wiele za dużo. Według definicji „bogactwo to nie faktyczny stan posiadania, lecz nasze odczucie tej dziedziny życia dotyczące”. Nie wchodząc w szczegóły co do skali finansowego sukcesu czy indywidualnych kryteriów jego oceny, sięgnijmy do wschodniej skarbnicy przedmiotów wspierających budowanie dobrobytu. Nikt na świecie nie dysponuje w tym względzie arsenałem potężniejszym aniżeli Chińczycy. Uwielbiają oni wprost wszelkie gadżety i symbole mające przynosić fortunę.

Siedziba firmy

Oczywiście podstawą każdego udanego interesu jest siedziba firmy. Żaden szanujący się chiński biznesmen nie rozpocznie budowy swej siedziby bez konsultacji z mistrzem feng shui. A ten ustali wszelkie warunki konieczne i wystarczające do rozwinięcia biznesu odnoszące się do przestrzeni. Zaleci również niezliczone, niezwykle barwne i pomysłowe remedia mające zapewnić obfitość pieniędzy. Jeśli chodzi o spełnienie warunków dotyczących siedziby firmy, konsultant zadba przede wszystkim o korzystne dla właściciela skierowanie drzwi wejściowych, a właściwe kierunki ustali na podstawie daty jego urodzin. Konsultant wychwyci i zneutralizuje wszelkie „zatrute strzały” – godzące narożniki, ostre kanty, a także „przestrzały”, popularnie i bardziej zrozumiale nazywane przeciągami. Ustawi biurko we właściwym położeniu i kierunku, dbając o „mocne plecy”, zaaranżuje salę konferencyjną i wyznaczy właścicielowi najkorzystniejsze miejsce przy stole. Podpowie, gdzie najlepiej zasiąść do negocjacji i jak ustalić kierunki podróży służbowych, by przyniosły pożądane rezultaty. Szczególną uwagę poświęci także Rejonowi Dobrobytu, zajmującemu południowo-wschodni sektor biura lub budynku. Nie pozwoli umieścić tam łazienki lub kuchni, by udaremnić odpływ pieniędzy czy też magazynu, który mógłby zablokować rozwój firmy. Wprowadzi natomiast do tego rejonu elementy żywiołu Drzewa i Wody, a więc zaleci ustawienie roślin – żywych lub sztucznych – i fontanny lub akwarium ze złotymi rybkami, a jeszcze lepiej z arrowaną – legendarną rybą azjatyckich multimilionerów. Przypomni, że pożądane będą w tym rejonie kolory zielony i niebieski, zaś unikać należy bieli i szarości. Doradzi, jakie obrazy powiesić na ścianie. Skoryguje też podpis biznesmena i uważnie przyjrzy się jego wizytówce. A później zarzuci swego klienta propozycjami zastosowania remediów mających zapewnić ogromne bogactwo.

Na powodzenie

Spośród niezliczonych akcesoriów gwarantujących powodzenie finansowe, najbardziej popularne i najszerzej stosowane są repliki starych monet chińskich z czasów świetności Imperium – okrągłych z wyciętym w środku kwadratem, co symbolizuje harmonijny związek nieba i ziemi. Występują w różnej wielkości, pojedynczo, po trzy lub w większej ilości – po pięć i osiem. Mogą także służyć do zbudowania miecza, mającego odcinać wszelkie niepowodzenia, lub statku – wysoko cenionego symbolu bogactwa. Wykonane są z wypolerowanego mosiądzu w złotym kolorze, choć niekiedy spotkać można także egzemplarze pokryte patyną, co ma za zadanie upodobnienie ich do monet antycznych. Najbardziej popularny jest jednak ów połyskliwy złoty kolor, który w połączeniu ze sztandarowym

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.