Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

8/2019 Czwarty wymiar
Grażyny Fosar i Franza Bludorfa

Przeprogramowanie mózgu

Poniżej zamieszczamy fragmenty książki Grażyny Fosar i Franza Bludorfa pt. NIKT nam nie odda PRZYSZŁOŚCI, która ukazała się nakładem Wydawnictwa PULSAR.   Przeprogramowanie mózgu Jak to możliwe, aby w człowieku zainstalować drugą strukturę osobowości, całkowicie sterowaln

e”, mówiąc, że „lutowy mężczyzna” nigdy nie istniał. W ten sposób usunął u niej syndrom fałszywej pamięci, aby nie zastępować jednej neurozy drugą. Mimo to sukces terapii był trwały.

Techniki tworzenia „mandżurskich kandydatów” są psychiatrii znane od dawna. Colin Ross potwierdza, że stosowała je także CIA, i to, jak mówi, w sposób „udokumentowany, udowodniony i poza wszelką dyskusją”. Przy czym wcale nie chodzi tutaj o teorie spiskowe.

Jeden dowód – akta projektu MKULTRA CIA o eksperymentach z Miss X i Miss Y – już poznaliśmy. Colin Ross zapewnia, że takich przypadków było więcej, i to nie tylko w służbach specjalnych czy w wojsku, podobne manipulacje uprawiało wielu lekarzy. Ross podaje nazwy instytucji naukowych zaangażowanych w takie działania, między innymi wymienia znane uniwersytety w: Columbia, Cornell, Denver, Emory, Florida, George Washington, Harvard.

W tym kontekście Colin Ross informuje chyba o najciemniejszym rozdziale w historii amerykańskiej nauki – o dr. Cameronie i projekcie „Bluebird” 125. Był to jeden z projektów kontroli umysłu z czasów zimnej wojny, opierał się bezpośrednio na operacji „Paperclip”, w ramach której po II wojnie światowej w wielkim stylu sprowadzono do Stanów Zjednoczonych naukowców z Japonii i hitlerowskich Niemiec, aby czerpać profity z wyników ich „badań”, między innymi prowadzonych na ludziach.

Kanadyjczyk Ewen Cameron był w swoim czasie uznanym psychiatrą, współzałożycielem i przewodniczącym Światowego Stowarzyszenia Psychiatrycznego (World Psychiatric Association). Kiedy jednak czyta się, w jaki sposób „leczył” swoich pacjentów chorych na schizofrenię (a czasem zupełnie zwyczajne przypadki depresji), człowieka przechodzi dreszcz.

 

Dobrze udokumentowany jest przypadek Lindy McDonald, która między majem a wrześniem 1963 roku leczyła się u dr. Camerona właściwie tylko z powodu lekkiej depresji poporodowej. „Terapia”, jaką zastosował u niej Cameron, nazwana została przez niego „Depatterning” (odmóżdżanie) i przebiegała w trzech fazach. Najpierw kobieta dostawała duże dawki leków psychotropowych. W fazie drugiej została poddana 102 zabiegom osławionego leczenia wstrząsami elektrycznymi. Prąd elektryczny, który przebiegał przez mózg Lindy, odpowiadał 76-krotności dozwolonej dawki, zalecanej przez Amerykańskie Stowarzyszenie Psychiatryczne. Wskutek tak straszliwych tortur pamięć dwudziestopięcioletniej kobiety o jej dotychczasowym życiu została całkowicie wymazana. Po dwóch pierwszych fazach leczenia Linda McDonald egzystowała – według jej wypowiedzi – „jeszcze tylko wegetatywnie”. Nastąpiła u niej regresja do stanu noworodka, nie trzymała moczu ani stolca, była totalnie zdezorientowana i nie wiedziała, ani jak się nazywa, ani jaka jest aktualna data, ani też w jakiej miejscowości się znajduje.

Faza trzecia była z kolei okresem „reprogramowania”, czyli odbudowywania osobowości na nowo. Linda została wprowadzona potężnymi dawkami barbituranów i neuroleptyków w osiemdziesięciodniową śpiączkę farmakologiczną, w tym czasie magnetofon ustawiony przy jej łóżku ładował jej podświadomość dzień i noc powtarzanymi bez końca sugestiami.

Kiedy ją wypisano ze szpitala, nie poznawała męża i dzieci, nie wiedziała, jak się jeździ samochodem i jak się gotuje. Zapomniała nawet, jak się używa toalety. Nie miała pojęcia, co znaczy seks. Nie była nawet świadoma, co to znaczy mieć męża. Dopiero po roku rodzinie udało się uczynić ją częściowo zdolną do życia. Specjalnie zatrudniona pomoc domowa potrzebowała wielu miesięcy, aby znów nauczyć ją smażenia jajecznicy. Do dzisiaj Linda McDonald nie pamięta niczego, co było przed jej pobytem w szpitalu.

Colin Ross zapewnia, że jego relacja nie opiera się na pogłoskac

Artykuły z tej kategorii

8/2019
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.