Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

8/2019 Czwarty wymiar
Grażyny Fosar i Franza Bludorfa

Przeprogramowanie mózgu

Poniżej zamieszczamy fragmenty książki Grażyny Fosar i Franza Bludorfa pt. NIKT nam nie odda PRZYSZŁOŚCI, która ukazała się nakładem Wydawnictwa PULSAR.   Przeprogramowanie mózgu Jak to możliwe, aby w człowieku zainstalować drugą strukturę osobowości, całkowicie sterowaln

h czy wypowiedziach Lindy. Jest bowiem w posiadaniu jej akt szpitalnych i protokołów z wykonanych zabiegów, w większej części podpisanych osobiście przez dr. Camerona.

Ewen Cameron nadal był entuzjastycznie przyjmowany. Od kanadyjskiego ministerstwa zdrowia otrzymał nagrodę w wysokości ponad 57 tysięcy dolarów.

Przypadek Lindy McDonald pozwala też zrozumieć, co robiono z Garym Simmonsem, aby uformować z niego „mandżurskiego kandydata”, a potem wykasować jego wspomnienia na ten temat. Przynajmniej podstawy tych działań powinny być podobne.

Trudno sobie nawet wyobrazić, jak ogromne są obecnie naukowe możliwości przeprogramowania ludzkiego mózgu. Badacz świadomości Robert A. Monroe, teść szpiega PSI z operacji „Stargate”, Josepha McMoneagle’a, ma patent na „metodę indukcji mentalnych, emocjonalnych i fizycznych stanów świadomości, łącznie ze specjalnymi mentalnymi aktywnościami u ludzi”. Za tym technicznym opisem kryje się nawet proces całkowitego przeniesienia chwilowego stanu świadomości z jednej osoby na inną. W tym celu najpierw zapisuje się wzór EEG pierwszej z osób, tak zwany screenshot, czyli zapis tego, co człowiek w tym momencie postrzega, myśli i czuje. Ten wzór zostaje zmodulowany na dowolny sygnał stereofoniczny. Następnie sygnałem tym napromieniowuje się drugą osobę. Musi być to dość psychodeliczne uczucie – nagle zacząć myśleć i czuć dokładnie tak jak ktoś inny.

 

Ludzie zdalnie sterowani

Sztucznie stworzeni „mandżurscy kandydaci” powracają z czasem do normalnego życia, stanowią jednak pewien rodzaj ludzkiej bomby zegarowej. Wystarczy wyzwalacz, który został im wszczepiony w podświadomość, aby aktywować tkwiącego w nich zbrodniarza i skłonić go do określonych działań. Takich agentów na żądanie w kręgach tajnych służb nazywa się „Śpiącymi”.

Wyzwalacz aktywujący „mandżurskiego kandydata” często jest natury werbalnej. Morderca Johna Lennona, Mark David Chapman, w chwili aresztowania miał przy sobie egzemplarz znanej powieści J.D. Salingera Buszujący w zbożu. Podczas policyjnych przesłuchań okazało się, że Chapman był przekonany, iż książka ta może wyjaśnić jego motywy (choć nie potrafił wytłumaczyć, na czym miałoby to polegać). Był opętany na jej punkcie, musiał ją zawsze mieć przy sobie i w razie potrzeby kupował nowy egzemplarz. Wielu autorów uważa, że Chapman był „mandżurskim kandydatem”, a jego aktywowanie miało coś wspólnego z tą książką. Podejrzenie to jest wiarygodne dlatego, że między innymi i zamachowiec strzelający do Reagana, John Hinckley, i rytualny morderca, Charles Manson, pozostawali w jakimś ścisłym związku z Buszującym w zbożu.

Co nie znaczy, że to słynne dzieło samo w sobie może doprowadzać do przestępstwa czy że czytanie go może być niebezpieczne. Powieść zaledwie przybliża główną postać do psychologicznego profilu „samotnego rebelianta”. Do celów sugestii posthipnotycznych można wybrać dowolny tekst. Należało się więc zatroszczyć także i o to, aby taki ogólnie dostępny tekst nie aktywował przypadkowo „mandżurskiego kandydata” w niewłaściwym czasie i miejscu. Mógłby on bowiem wymknąć się spod kontroli. Dlatego sygnał werbalny sprzężony jest najczęściej z jeszcze jednym wyzwalaczem.

W filmie szpiegowskim Telefon (1977) z Charlesem Bronsonem rosyjscy agenci o fałszywych amerykańskich tożsamościach, przerzuceni do USA jako „mandżurscy kandydaci”, zostali aktywowani fragmentem wiersza Roberta Frosta, musieli jednak usłyszeć go wraz ze swoimi prawdziwymi rosyjskimi imionami.

W sfilmowanym na nowo Mandżurskim kandydacie było jeszcze prościej – za wyzwalacz służyło tylko imię, ale musiało być trzykrotnie powtórzone, aby uniknąć przypadkowej aktywacji.

Stosowanie takich tec

Artykuły z tej kategorii

8/2019
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.