Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Babie lato kosmitów

  Nikt jeszcze nie odkrył, czym jest tajemnicza substancja zwana przez Francuzów prezentem Madonny, przez Włochów krzemową bawełną, zaś przez Amerykanów anielskimi włosami. Nie wiadomo, czy jej źródłem są rośliny

 

Nikt jeszcze nie odkrył, czym jest tajemnicza substancja zwana przez Francuzów prezentem Madonny, przez Włochów krzemową bawełną, zaś przez Amerykanów anielskimi włosami. Nie wiadomo, czy jej źródłem są rośliny czy zwierzęta, a nawet, czy pochodzi z Ziemi czy też z Kosmosu.

Najczęściej widywano ją zaraz po przelocie niezidentyfikowanych obiektów latających oraz w miejscach objawień Matki Boskiej i aniołów. Świadkowie twierdzą, że jest srebrno-biała, lepka, choć zarazem jedwabista i dziwnie pachnie. Niektórym jej kilkucentymetrowe włókna kojarzą się z pajęczyną, innym z kłębkami bawełny, wełny, a nawet nylonu. Po upadku na ziemię zwykle bardzo szybko znika, a wzięta do ręki zamienia się w galaretę i rozpuszcza w oka mgnieniu. Z tego powodu udało się pobrać zaledwie kilka jej próbek. Dzięki badaniom laboratoryjnym znany jest z grubsza jej skład chemiczny, jednak naukowcy nie doszli, kto lub co ją produkuje.

Jej historię prześledził słynny amerykański ufolog, a zarazem inżynier i badacz z NASA, Paul R. Hill. Jego zdaniem, pierwsze pisemne doniesienia na temat anielskich włosów pochodzą z 1477 r. Japończycy ujrzeli wówczas na niebie ogromny latający pojazd, a kilka godzin po tym na ziemię spadła tajemnicza włóknista substancja. Kolejny raz widziano ją w 1596 r., gdy olbrzymie trzęsienie ziemi spustoszyło Kioto. Po tej tragedii z nieba posypały się dziwne, białe włosy. W 1702 r. japońscy kronikarze odnotowali, że w samo południe słońce zmieniło kolor na czerwony, a później grunt był zasnuty tajemniczymi, srebrzystymi włóknami. Zdarzało się także, że anielskie włosy, bielsze od normalnej pajęczyny, spadały na ziemię z czystego nieba. Taki przypadek miał miejsce 10 lutego 1978 r. na wybrzeżu Samaru na Nowej Zelandii. Niektóre z włókien wyglądały jak supły wielkości tenisowych piłek, które płynęły wolno, rozwijając się na wietrze. Inne szybowały w skupiskach przypominających smugę spalin zostawianą przez odrzutowce. – Nigdy wcześniej nie słyszałem o czymś takim – oświadczył rzecznik nowozelandzkiego Departamentu Nauki Badań Przemysłowych.

Śnieżynki Matki Boskiej

Niektórzy uważają, że objawienia w Fatimie nie miały charakteru religijnego, lecz wiążą się z kwestią UFO. Zaczęły się od tego, że trójka portugalskich pastuszków: Łucja dos Santos i spokrewnione z nią rodzeństwo Franciszek i Hiacynta Marto, trzy razy spotkali tajemniczego pięknego młodzieńca, który przedstawił się jako Anioł Pokoju. Za każdym razem dzieci były bardzo poruszone, zmęczone i miały trudności z mówieniem. Według Stuarta Gordona, autora „Encyklopedii zjawisk paranormalnych”, podobne objawy wykazują osoby, które przeżyły spotkanie z UFO.

Kilka tygodni później, 13 maja 1917 r., w pobliżu Cova da Iria, czyli Groty św. Ireny Portugalskiej, która żyła w VII w. n.e., położonej około 2,5 kilometra od miasta Fatima; Łucja, Franciszek i Hiacynta ujrzeli świetlistą postać, którą uznali za Matkę Boską. Objawienia powtarzały się od maja do października, zawsze 13 kolejnego miesiąca, i za każdym razem gromadziły coraz większą liczbę rozmodlonych wiernych. We wrześniu, podczas piątego widzenia, w obecności koło 30 tysięcy świadków, słońce nagle pociemniało, w powietrzu zrobiło się chłodno, a na niebie pojawiła się świetlista kula poruszająca się zygzakowatym ruchem ze wschodu na zachód i z powrotem. Słychać było hałas przypominający brzęczenie olbrzymiej ilości pszczół oraz eksplozję, po której świetlista postać znikła. Na koniec z nieba posypały się srebrne drobinki, przypominające płatki kwiatów lub śniegu, które znikały, kiedy ludzie próbowali brać je do rąk.

Podobna substancja miała miejsce 17

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.