Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Piktogramy

  Ekolodzy na całym świecie nie od dziś apelują o rozwagę w wykorzystywaniu zasobów naturalnych globu. Kręgi zbożowe pełnią tu rolę „duchowego kuksańca”, mającego skłonić ludzi do szerszego pojmowania życia i świata,

 

Ekolodzy na całym świecie nie od dziś apelują o rozwagę w wykorzystywaniu zasobów naturalnych globu. Kręgi zbożowe pełnią tu rolę „duchowego kuksańca”, mającego skłonić ludzi do szerszego pojmowania życia i świata, który jest naszą wspólną ziemską duszą.

Podobną interaktywną świadomość, jednak nie w powiązaniu z Ziemią, lecz ze Słońcem, dostrzega w pojawianiu się kręgów zbożowych Kris Sherwood (o niej i innych wspomnianych tu naukowcach badających te zjawiska czytajcie w cz. I, w poprzednim numerze – przyp. red.). Na podstawie wcześniejszych rozważań dotyczących piktogramów Mitry i Heliosa, które pojawiły się w Etchilhampton w 1997 roku, badaczka doszła do wniosku, że żyjące na naszej planecie stworzenia i ich świadomość zbiorowa są zależne od aktywności naszej gwiazdy. Badania wykazały, że Słońce istotnie może mieć wpływ na ważne wydarzenia zachodzące na Ziemi. Pełniłoby ono rolę „mechanizmu spustowego”, wywołując zmiany trendów i mód, co próbuje wyjaśnić istniejąca od pewnego czasu hipoteza tłumacząca występowanie zmian politycznych i światopoglądowych co jedenaście lat – w momencie zwiększonej aktywności słonecznej, czyli pojawiania się tzw. plam.

Być może zjawisko to skutkuje również powstawaniem kręgów zbożowych? Mogą one być odbiciem zmian i fluktuacji zarówno aktywności słonecznej, jak i pola geomagnetycznego. Energia powstająca w rozbłyskach słonecznych lub potężnych wybuchach słonecznej korony wywołuje duże zmiany w polu elektromagnetycznym Ziemi, które z kolei stymuluje zależne od naszej planety kosmiczne efekty elektromagnetyczne. Wiadomo, że wyładowania na Słońcu oddziałują zarówno na ludzi, jak i na inne formy życia. Podczas burzy słonecznej jesteśmy zdenerwowani i rozdrażnieni; rośnie liczba zawałów serca i wypadków drogowych. Kompleksowe pola energii, które mają na nas permanentny wpływ, są w stałej interakcji ze Słońcem i tym, co dzieje się w całej galaktyce. Żyjemy tak naprawdę w wielkiej „galaktycznej biosferze”, czyli w sferze kosmosu zamieszkanej przez żywe organizmy, w dużej mierze podatne na impulsy elektromagnetyczne i wibracje rezonansowe. Dodać do tego należy, że ustrój ludzki składa się głównie z wody, a H2O jest dipolem magnetycznym.

Nasza świadomość również wydaje się istotną siłą, która wchodzi w niezliczone interakcje z nieskończoną inteligencją wszechświata. Wszystko zatem odbywa się zgodnie ze starożytną hermetyczną zasadą:

„Jako w niebie, tak i na ziemi”.

Odkrycia dokonywane współcześnie w obszarze fizyki Słońca oraz ludzkiej świadomości ukazują, jak ogromny wpływ na naszą kondycję może mieć aktywność słoneczna i jak reaguje na nią nasza ziemska, masowa świadomość.

Niezwykłe potwierdzenie tego można dostrzec w eksperymencie, który Roger Nelson przeprowadził na uniwersytecie w Princeton. Poprzez monitorowanie losowo wybranych sekwencji komputerowych był w stanie „wejść w interakcję z polem świadomości masowej”. Jak się okazało, pozornie losowe sekwencje wykazywały brak przypadkowości, a cechowało je sprzężenie z najważniejszymi wydarzeniami, które obecne były w świadomości zbiorowej. Generatory efektów losowych wykazały przewidywalne drgania, skorelowane z wydarzeniami przykuwającymi uwagę światowej opinii publicznej: atakiem z 11 września, śmiercią księżnej Diany, wielkimi trzęsieniami ziemi czy ogólnoświatowymi medytacjami pokojowymi. Prawdopodobieństwo korelacji było niewielkie, a o przypadku nie mogło być mowy.

Czy jedenastoletnie cykle, które obserwujemy w fotosferze Słońca, są w stanie wywołać rezonans sejsmiczny i sprawić, że pod jego wpływem w ziemskiej atmosferze wystąpią fale akustyczn

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.