Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

lewandowska

Jak rozszczepiano atom

 Co spowodowało zniknięcie wielu starożytnych miast i cywilizacji? Gwałtowne zmiany klimatyczne, eksplozje meteorytów lub komet czy bomba atomowa? Uważna analiza starożytnych eposów, m.in. narodowego eposu Indii – Maha

 Co spowodowało zniknięcie wielu starożytnych miast i cywilizacji? Gwałtowne zmiany klimatyczne, eksplozje meteorytów lub komet czy bomba atomowa? Uważna analiza starożytnych eposów, m.in. narodowego eposu Indii – Mahabharaty – zawiera opisy przypominające krajobraz po zniszczeniu Hiroszimy przez bombę atomową.

 

Do dziś dzieło to wzbudza kontrowersje i wiąże się z nim wiele niejasności. Według historyków powstało w latach 1900–1000 p.n.e. i opisuje wydarzenia mające miejsce przed tysiącami lat. Indyjski matematyk i astronom Warahamihira uznał, że dotyczą one roku 2449 przed Chrystusem, inne obliczenia wahają się między rokiem 4461 p.n.e. (P. V. Vartak) a 1200 p.n.e. (Michel Witzel). Centralną część Mahabharaty stanowi wielka wojna między rodem Kaurawów i Pandawów, z aktywnym udziałem Kryszny po obu stronach. Na polu bitwy Kurukszetra przywódcy obu armii: Karna i Ardźuna używali wspomnianych właśnie viman, czyli cylindrycznych superszybkich pojazdów z silnikiem rtęciowym, mogących wznosić się i poruszać poziomo. W walce użyto wówczas również broni astralnej, której opisy do dziś wywołują ciarki na plecach wszystkich czytelników: „Z pokładu vimany wypuszczono jedną, jedyną strzałę przeciwko przelatującemu trójmiastu. Pojedynczy pocisk niósł całą potęgę Wszechświata. Oślepiająca kolumna dymu i płomieni jasna jak dziesięć tysięcy słońc, wzniosła się w całej okazałości i zamieniła miasta w popiół. Osmalony żarem świat zataczał się od gorąca. Ciała zabitych były tak spalone, że nie można ich było rozpoznać. Wypadały włosy i paznokcie, naczynia pękały bez widocznej przyczyny, ptaki stawały się białe”. Każdy, kto kiedykolwiek interesował się efektami eksplozji atomowej w Hiroszimie i Nagasaki, od razu znajdzie analogie.

Zdaniem niektórych interpretatorów opisy atomowych eksplozji z Mahabharaty odnosić się mogą do zagłady portu kosmicznego Annunakich lub zeszklenia murów Hattusas, ale ślady jądrowych wybuchów znaleźć można też w samych Indiach. Około roku 1700 p.n.e. w ciągu niezmiernie krótkiego czasu zniknęła niezwykle rozwinięta cywilizacja doliny Indusu, mająca swoje centrum m.in. w Mohendżo-Daro (w jęz. sindhi „kopiec umarłych”) i Harappie.

Dokładna archeologiczna analiza ruin pierwszego z tych miast pozwoliła stwierdzić, że jego mieszkańcy korzystali z pełnego kompleksu sanitarnego, centrum handlowego, hali zebrań, kanałów wentylacyjnych, basenu i spichlerzy. Lokalizacja domów oparta była na harmonijnym planie, a przed inwazją z zewnątrz chronił tubylców potężny mur, wieże i liczne umocnienia. A jednak pewnego dnia miasto upadło.

Brak szkieletów zgromadzonych w pobliżu miejskiej cytadeli pozwolił wysunąć teorię, że przyczyną zagłady Mohendżo-Daro nie był najazd z zewnątrz, ale, podobnie jak w przypadku miasta Ur i cywilizacji sumeryjskiej, zmiany klimatyczne. Istnieje jednak kilka poszlak zaprzeczających takiej interpretacji.

Pierwsze zdumienie budzić musi wygląd znalezionych w mieście artefaktów, jak choćby glinianych naczyń, sczerniałych i pokrytych pęcherzykami szkła. Kamienie tworzące mury zostały pokryte szkliwem i stopione w chaotyczną masę. Skojarzenia z wybuchem atomowym skłoniły badaczy do zbadania promieniowania okolicy licznikiem Geigera. Wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania: w pobliżu Mohendżo-Daro wskazywał na radioaktywność zbliżoną do tej odnotowanej w Hiroszimie i Nagasaki, mimo upływu ponad 35 stuleci. Z pewnością nie wywołały tego zmiany klimatyczne.

Kolejne prace archeologiczne doprowadziły do odkopania mocno zdeformowanych szkieletów ludzkich, które także wykazywały nadmierną radioaktywność. Często były one splecione w uścisku, jakby mieszkańcy Moh

Artykuły z tej kategorii

mkl2018
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.