Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Inwazja obcych

  Potencjalni przybysze z kosmosu budzą emocje. Ale ludzkość zasadniczo nie wypowiedziała się na temat dobrych lub złych intencji ich odwiedzin na Ziemi. Według jednych Obcy muszą być przyjacielsko nastawieni, inni sądzą

 

Potencjalni przybysze z kosmosu budzą emocje.

Ale ludzkość zasadniczo nie wypowiedziała się na temat dobrych lub złych intencji ich odwiedzin na Ziemi.

Według jednych Obcy muszą być przyjacielsko nastawieni, inni sądzą, że zagraża nam inwazja z kosmosu. Nabrało to znaczenia, gdy oficjalne stanowisko wobec Obcych zajęli niektórzy politycy i naukowcy.

Dowódca sił zbrojnych wielkiego państwa ogłasza stan gotowości armii w obliczu kosmicznego zagrożenia. Naukowcy zaś ostrzegają, że obca cywilizacja może mieć wrogie zamiary wobec Ziemi. To nie scenariusz kolejnej ekranizacji „Wojny światów” lub filmu z Godzillą i najeźdźcami z obcej planety. To fakty!

Przywołanie tu klasyki japońskich filmów klasy B jest zdecydowanie na miejscu. Bo oto 20 grudnia 2007 roku właśnie w Japonii minister obrony Shigeru Ishiba wydał oficjalny rozkaz podległej mu armii, aby żołnierze byli gotowi na inwazję z kosmosu. Próbny alarm miał wykazać, w jakim stopniu japońska armia jest przygotowana na atak, który mogą przeprowadzić Obcy z innej planety. To oni podobno przyglądają się Ziemi w Niezidentyfikowanych Obiektach Latających.

– Nie można zaprzeczać, że UFO istnieje i jest kontrolowane przez inne formy życia – oświadczył minister Ishiba na specjalnie zwołanej w tej sprawie konferencji prasowej.

Japoński minister zapowiedział też, że realne przygotowania do obrony przed potencjalnym atakiem przybyszów z kosmosu wkrótce się zaczną, i to od zmian w japońskiej konstytucji. Bo ten najwyższy akt prawny zezwala na użycie armii tylko w razie ataku ze strony innego państwa, a nie uwzględnia możliwości wystąpienia niebezpieczeństwa spoza Ziemi.

Trzeba przyznać, że Japonia należy do nielicznych państw świata, które są w stanie zwalczać przynajmniej część wrogich obiektów. Praktycznie, oprócz Stanów Zjednoczonych, tylko Japonia posiada w miarę skuteczną obronę przeciwrakietową, zdolną do zestrzeliwania potężnych rakiet.

Japońskie Morskie Siły Samoobrony, jak brzmi oficjalna nazwa marynarki wojennej tego kraju, dysponują okrętami wyposażonymi w amerykański system radarowy Aegis. Od 2003 roku systemy te wykorzystują rakiety przechwytujące SM-3 i sprzężone z nimi systemy śledzenia celu. Pierwotnie te urządzenia były przeznaczone do obrony przed rakietami typu Scud, dlatego też japoński system obronny nie może zestrzelić wszystkich wrogich obiektów, na przykład trójstopniowych balistycznych rakiet międzykontynentalnych, których lot w znacznym stopniu przebiega poza zasięgiem japońskiej broni. Nie ma jednak pewności, że ta technologia da Japonii szansę podjęcia wyrównanej walki, gdyby pojawili się najeźdźcy z kosmosu.

Czy Kraj Kwitnącej Wiśni rzeczywiście gotuje się do wojny z Obcymi? Krótko przed złożeniem oświadczenia ministra Ishiby, w połowie grudnia 2007 roku, japońska armia przeprowadziła udaną próbę strącenia wrogiej rakiety dalekiego zasięgu. W tym teście brała też udział armia USA.

Symulująca wrogi atak rakieta została wystrzelona z bazy amerykańskiej marynarki wojennej na Hawajach. Nad Pacyfikiem, na wysokości 160 km, zestrzeliła ten pocisk japońska rakieta SM-3, odpalona z okrętu wojennego JS Kongo.

                       

Oświadczenie ministra obrony na temat UFO i związanego z tymi obiektami potencjalnego niebezpieczeństwa, testy broni rakietowej... Czy wszystko to rzeczywiście świadczy o poważnym traktowaniu przez Japończyków pozaziemskiego zagrożenia? Coś chyba jest na rzeczy, bo na tym sprawa się nie kończy.

17 grudnia 2007 roku, jak podały światowe agencje informacyjne

Artykuły z tej kategorii

mkl2018
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.