Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

czwarty wymiar 10/11 2019
Anna Kowalska

Najbezpieczniejsze miejsce świata

  Bugarach to francuska wioska w departamencie Aude, która w ostatnim czasie zyskała sławę najbezpieczniejszego miejsca na Ziemi. Wiele osób wierzy, że można się tam schronić przed Armagedonem, który jak

 

Bugarach to francuska wioska w departamencie Aude, która w ostatnim czasie zyskała sławę najbezpieczniejszego miejsca na Ziemi. Wiele osób wierzy, że można się tam schronić przed Armagedonem, który jakoby czeka nas w grudniu 2012 r. Zdaniem ufologów szczęśliwcy, którzy tam dotrą, zostaną uratowani przez Obcych i ewakuowani na inne planety.

 Założona w XIII w. miejscowość Bugarach leży na zboczu wapiennej góry o tej samej nazwie, która ma 1230 metrów i dość tajemniczą budowę geologiczną: skały na jej wierzchołku wydają się starsze niż na zboczach. Liczni świadkowie twierdzą, że w jej pobliżu występują zjawiska paranormalne. Podobno jest tam tak silne pole magnetyczne, że telefony komórkowe i laptopy same się wyłączają. W Internecie można obejrzeć sfilmowane latające nad tym wzniesieniem świetliste dyski. Pogłoski mówią, że w środku wydrążonego wierzchołka góry znajduje się baza kosmitów. Mają oni przebywać na Ziemi do końca naszej cywilizacji, a potem udać się na swych ogromnych latających talerzach na inną planetę. Ufolodzy wierzą, że kto dostanie się na taki statek, zostanie uratowany przed rzekomo zapowiadanym przez kalendarz Majów końcem świata.

Dziesięć lat temu mieszkający w pobliżu góry Jean de Rignies przyznał, że wielokrotnie widział unoszące się w powietrzu kosmiczne statki Obcych i wypalone ślady na trawie zostawiane przez ich pojazdy. Pewnego razu w jakiejś skalnej rozpadlinie usłyszał dochodzący spod ziemi głośny dźwięk wielkich silników. Od momentu upublicznienia tej informacji problemem wioski jest napływ ogromnej liczby ufologów. Miejscowość, w której na stałe mieszka niespełna 200 osób, nie wytrzymuje tego. Lokalni agenci nieruchomości informują, że ceny domów w okolicy wzrosły niebotycznie, gdyż wykupują je bogaci łowcy tajemnic z całego świata. Anglojęzyczne strony w Internecie podają, że właśnie tutaj należy szukać ratunku przed końcem świata.

W Bugarach organizowane są kursy rozwoju duchowego, procesje, medytacje i śpiewy, a w pobliskie skały wbija się różne instalacje, w tym podobizny Matki Boskiej. Mieszkańcy aż boją się pomyśleć, co będzie się tutaj działo pod koniec 2012 r., tuż przed zapowiadanym Armagedonem. Chcą, aby w tym terminie dojazd do ich wsi został odcięty. – Wiele osób przyjeżdża i modli się na zboczu góry. Sam widziałem całkiem gołego faceta, który odprawiał jakieś tajemnicze rytuały. Jeśli przybędzie tutaj 10 tysięcy ludzi, nasza miejscowość nie poradzi sobie z tym. O tych obawach poinformowałem lokalne władze. Chcę, żeby w grudniu 2012 r. przysłano tu wojsko, jeśli będzie to konieczne – zapowiada mer Jean-Pierre Delord.

Telepatyczne ostrzeżenie Obcych

W 2009 r. w pobliżu Bugarach miało miejsce bezpośrednie spotkanie z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Pod koniec sierpnia francuskie małżeństwo Marie-France i Alain (nazwisko pary nie zostało ujawnione) wybrało się na wycieczkę do leżącego w pobliżu miasteczka Rennes-le-Château, kojarzonego z niezliczonymi podaniami o Jezusie i Marii Magdalenie, świętym Graalu, katarach, templariuszach i ich legendarnych skarbach. Późnym wieczorem wracali samochodem opustoszałą, wiejską drogą na swoją kwaterę. Kiedy mijali górę Bugarach, postanowili spróbować „wywołać” UFO za pomocą latarki. Jakiś znajomy powiedział im, że jeśli będą ją zapalać i gasić w równym rytmie, to mogą zobaczyć coś ciekawego.

Było już koło północy, kiedy nad górami pojawiły się jakieś dziwne światła. Po krótkim czasie małżeństwo ujrzało, że nad poboczem drogi, w odległości około dwóc

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.