Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Jasnowidz w habicie

  Niezwykłe zdolności Czesława Klimuszki objawiły się już w dzieciństwie. Jako jedenastoletni chłopak wybrałem się w słoneczny lipcowy dzień w towarzystwie młodszej ode mnie koleżanki Zuzi do lasu na poziomki. Tam z

 

Niezwykłe zdolności Czesława Klimuszki objawiły się już w dzieciństwie. Jako jedenastoletni chłopak wybrałem się w słoneczny lipcowy dzień w towarzystwie młodszej ode mnie koleżanki Zuzi do lasu na poziomki. Tam zaskoczyła nas gwałtowna, ulewna burza. Schroniliśmy się przed deszczem pod krzakiem rozłożystego głogu. Niewiele nam jednak pomógł liściasty parasol. Przemokliśmy jak małe kurczaki pod rynną. Zauważyłem wówczas na rękach towarzyszki deszczowej przygody liczne szpetne brodawki, nabrzmiałe pod wpływem wody deszczowej. Zerwałem bez namysłu opodal rosnące jaskółcze ziele i jego sokiem natarłem te brodawki, zaznaczając, że za kilka dni znikną. I o dziwo! Po pięciu dniach nie pozostało po nich ani śladu – tak opisał początki swej przygody z zielarstwem w autobiograficznej książce pt. „Moje widzenie świata”.

 

Później przypatrywał się kwiatom i ziołom rosnącym w okolicy, instynktownie wyczuwając ich działanie. Nie znał nazw roślin, ale dobrze wiedział, które są lecznicze, a które – trujące. Pierwsze wydzielały promieniowanie przyjemne, drugie – niemiłe i drażniące. Podobnie było z drzewami. Kojące prądy płynęły doń od lipy, modrzewia, sosny i brzozy, zaś drażniące wibracje od berberysu, osiki i olszyny.

Ojciec AndrzejCzesław Klimuszko urodził się 23 sierpnia 1905 roku w miejscowości Nierosie na Białostocczyźnie, jako jedno z sześciorga dzieci Zofii i Wincentego, niezbyt zamożnych rolników. Dzieciństwo spędził na wsi. W 1925 roku został franciszkaninem i przybrał imię zakonne – Andrzej. Studiował filozofię we Lwowie i teologię w Krakowie. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1934 roku. W nocy z 31 sierpnia na 1 września 1939 roku miał sen, w którym zobaczył przebieg kampanii wrześniowej. Przesunęły się niby na ekranie kinowym dantejskie sceny cierpień Polaków w kaźniach masowej zagłady obozów koncentracyjnych oraz gehenna życia pod groźbą kuli hitlerowskiej na co dzień. W dalszym ciągu wizji sennych ukazał mi się nad Wisłą z obandażowaną głową ranny oficer polski, który roztoczył przede mną cały obraz losów Polski na przyszłe okresy i dzieje niektórych narodów europejskich – wspominał w książce „Parapsychologia w moim życiu”.

Podczas okupacji dwukrotnie uratował się przed zatrzymaniem przez niemieckich żandarmów. Starał się wpłynąć na nich telepatycznie, dzięki czemu udało się wywołać u nich złe samopoczucie, jeden nawet zaczął wymiotować. Straszliwe przeżycia wojenne i sceny, których był świadkiem, spowodowały uaktywnienie się jego zdolności. W 1940 roku przebywał w osadzie Wierzbica koło Radomia, gdzie musiał patrzeć, jak mieszkańcy wioski są chłostani przez hitlerowców w odwecie za niedostarczenie kontyngentu drewna. Potem Niemcy oprowadzali go po rynku wśród szyderstw i inwektyw, fotografowali w towarzystwie esesmanów z karabinami w rękach, w końcu pobili do krwi. Wstrząs wywołany przez te wypadki obudził w nim nadświadomość. W pewnych momentach zaczął widzieć ciągnący się za niektórymi ludźmi film ze scenami ich przeżyć. Później zaczął zauważać to samo, kiedy patrzył na fotografie różnych osób. Ze zdjęć odczytywał nie tylko życiorys danego człowieka, ale także stan jego zdrowia, uzdolnienia i upodobania. Mówił ludziom: Pokaż mi swoją fotografię, a powiem, kim jesteś i coś w swym życiu robił. Jego zdaniem, do takiej diagnozy najlepsza jest fotografia z dowodu osobistego, która jest napromieniowana właścicielem.

Poszukiwacz zaginionych

Po zakończeniu wojny wyruszył na Ziemie Odzyskane. Został proboszczem w Prabutach, remontował tamtejszy kościół świętego W

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.