Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Zdejmowanie uroków

Zdejmowanie uroków

W obecnych czasach wzrasta zainteresowanie światem energii i ducha. Tym, co naturalne i nadnaturalne, a także rytuałami mogącymi sprawić, by problemy i niepowodzenia ustały, by nasz los się odmienił. Duchy natury i negatywne energie Na Dalekim Wschodzie, w Tybecie, uważa się, że we ws

W obecnych czasach wzrasta zainteresowanie światem energii i ducha. Tym, co naturalne i nadnaturalne, a także rytuałami mogącymi sprawić, by problemy i niepowodzenia ustały, by nasz los się odmienił.

Duchy natury i negatywne energie

Na Dalekim Wschodzie, w Tybecie, uważa się, że we wszechświecie istnieją różne rodzaje i klasy istot. Nie posiadają one ciała fizycznego, a niektóre z nich są bardzo potężne i groźne. Prowokowane przez nieodpowiednie działania ludzi niszczących świat przyrody, który jest ich środowiskiem naturalnym, potrafią wywołać wiele rodzajów i form negatywnych energii. Po prostu złoszczą się i w odwecie wysyłają do nas złe energie mogące być źródłem wielu problemów w życiu. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego rodzaju szkodliwych oddziaływań, ponieważ ich skutki mogą wystąpić w nieoczekiwanym momencie, najczęściej wtedy, gdy nasza energia jest osłabiona. Kiedy czujemy się silni, nie atakują nas. Wszystko zależy od czasu i okoliczności towarzyszących naszemu życiu. Czasami zdarza się, że istoty te rzucają złą moc na całą rodzinę. Wtedy dojrzewa ona w najsłabszym jej członku i ujawnia się w najbardziej dlań niekorzystnym czasie. Aby tego uniknąć, powinniśmy pracować nad wzmocnieniem swojej energii.

Energie te w tybetańskiej ikonografii przedstawia się w taki sposób, w jaki ukazały się mistrzom w trakcie nawiązanego z nimi kontaktu. Potężną i groźną moc, jaką dysponują, reprezentują ich przerażające, dzikie formy posiadające wiele rąk i głów przyozdobionych elementami związanymi z polami kremacyjnymi.

Symbolika rytuałów

W tradycji tybetańskiej panuje przekonanie, że oświecone duchowe istoty starają się te negatywne oddziaływania mieć pod kontrolą i przeciwdziałać im. Znane są tam rytuały (praktyka gniewnych mantr) mające na celu uśmierzenie i zneutralizowanie prowokacji pochodzących ze świata duchów natury lub świata astralnego.

Wiele duchów przyrody odżywia się dymem. Oznacza to, że poprzez dym można komunikować się z nimi i ofiarowywać im dary. Kiedy otrzymają to, czego potrzebują – opuszczają nawiedzone miejsce lub ciało chorego. Po takim uwolnieniu mogą u człowieka wystąpić sny, w których nieokreślone ciecze wyciekają z jego ciała lub wychodzą z niego robaki czy insekty. Jest to dobry znak wskazujący, że negatywne energie opuszczają ciało razem ze sprawcą problemu. Ofiara złożona z dymu jest bardzo skuteczna i ma dużą moc.

W ezoteryce uważa się również, że palący się ogień, symbolizujący ciało bóstwa lub boga ognia, ma moc oczyszczającą i ochronną. Ważna jest też energia związana z elementem wody, której przypisuje się głównie właściwości oczyszczające.

System komunikacji między tymi elementami odbywa się na poziomie energii i umysłu, jak również symboliki oraz rytuału. Warto też pamiętać, że poprzez światło, kolor i kształt manifestują się siły i energie elementów, które wykorzystywane są w różnych praktykach magicznych, głównie przez szamanów. Dla wykonującego rytuał nieodzowne jest zrozumienie, w jaki sposób to działa i jak ważne są: praca mentalna, skupienie oraz siła woli. W mistycznym świecie szamańskim uważa się, że poprzez odpowiedni rytuał można zmienić bieg niekorzystnych zdarzeń, zapanować nad losem oraz przekształcić różne zjawiska niezależnie od tego, czy w to wierzymy, czy nie.

Rytuały opierają się również na znajomość psychiki człowieka i sposobu działania podświadomości oraz wiedzy o naturze świata astralnego. W tego typu praktykach ważne są cztery podstawowe zasady:

1. siła woli

2. twórcza wyobraźnia

3. podstawowa wiedza o świecie astralnym

4. zasada współzależności w relacji z makrokosmosem i mikrokosmosem

Najważniejsze są jednak sił

Artykuły z tej kategorii

kk 2019 nowy rok
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.