Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

lewandowska
W moim życiu

W moim życiu

Wychowana w duchu racjonalizmu, którym przesycona jest filozofia europejska, przeżyłam wydarzenia utwierdzające mnie w tym, że poszukując prawdy należy wykraczać poza scjentyzm i racjonalizm. Widziałam też, począwszy od dzieciństwa, ludzi, którzy dzięki intuicji uratowali własne życie. Dodam, że pochodzę z rodziny lekarzy; był nim ojciec i dziadek.

Jednakże pod wpływem filozofii i medycyny Dalekiego Wschodu zrozumiałam, mając kilkanaście lat, że nie należy ufać medycynie akademickiej. Medycyna Dalekiego Wschodu opiera się, jak wiadomo, na zupełnie innej budowie ciała człowieka niż europejska medycyna. Mam na myśli głównie meridiany, których istnienie podważa medycyna akademicka.

Atmosfera w której żyjemy, przesycona myślą o dobrach materialnych, prowadzi do lansowania rozmaitych produktów łącznie z lekarstwami, które przynoszą negatywne skutki dla zdrowia tych, którzy je zażywają. W mediach niejeden raz widziałam audycje ośmieszające skuteczność lekarstw homeopatycznych. Pamiętam, że w jednej z nich brał udział doktor teologii i profesor medycyny. Zgodnie twierdzili, że w czasie przyrządzania lekarstw homeopatycznych, w czasie ich koniecznego potrząsania, wchodzi w nie moc diabelska.

Mądrzy lekarze, do których należał niewątpliwie profesor medycyny Julian Aleksandrowicz, hematolog, nie mają wątpliwości, że intuicja pełni istotną rolę w stawianiu diagnozy przez lekarza i ustalaniu dawkowania lekarstw. Sama wiedza medyczna nie wystarcza. Z tego powodu J. Aleksandrowicz domagał się m.in. nasycenia studiów medycznych filozofią. Poszerzanie horyzontów myślowych, jak również rozwój uczuciowości i wrażliwości przyszłych lekarzy skutkowałoby potem właściwym podejściem do pacjenta.

Kontakt pozasłowny stanowi warunek rzeczywistego zbliżenia ludzi, a więc głębszego ich porozumienia. Nie mam wątpliwości, mając od dziesięciu lat zwierzęta, że porozumienie telepatyczne pełni istotną rolę w kontakcie z nimi. Doświadczyłam kilka lat temu siły takiego kontaktu z człowiekiem. Był letni poranek. Siedziałam na werandzie cudzego domu, pogrążona w myślach o książce, którą właśnie pisałam. Byłam całkowicie skoncentrowana na tej czynności. Nagle usłyszałam huk, który mnie ogłuszył i poczułam siłę wtłaczającą mnie w podłogę werandy. Po jakimś czasie to ustąpiło, ale moje przerażenie utrzymywało się nadal. Nie byłam w stanie tego zrozumieć. Po kilku godzinach otrzymałam telegram z wiadomością, że rano umarła moja cioteczna babcia. Odwiedzałam ją co pewien czas. Mieszkała w Lublinie. Prowadziłyśmy szczere rozmowy, które Maria Kasprowiczowa określiłaby mianem istotnych.

W świetle tego, co napisałam, jest oczywiste, że interesowały mnie targi medycyny naturalnej. Wybrałam się na nie kiedyś i spotkałam tam pewną panią, której dawno nie widziałam. Rozmowa z pozoru jedynie była sympatyczna. W jej słowach zaznaczyła się nuta zazdrości, zresztą absurdalna, bo w niczym jej nie przeszkodziłam. Gdy wyszłam na ulicę, nagle poczułam, że coś niewidzialnego napiera na mnie i przewraca. Upadłam na chodnik. Nie miałam wątpliwości, czułam to wyraźnie, że spowodowała to negatywna energia owej znajomej z targów.

Natomiast oddziaływania energii pozytywnej doświadczyłam w Grzybnicy, chodząc wśród kamiennych kręgów Gotów, znajdujących się koło Koszalina. To miejsce energetyczne przyniosło mi mocne doznania. Pojechałam tam ponownie z moim psem, którego leczy weterynarz kardiolog. Jego reakcje były zgodne z moimi oczekiwaniami. Zatrzymywał się tam, gdzie według informatora jest najmocniejsze oddziaływanie energii. Nie wiem tylko, czy podobnie jak ja, czuł drętwienie kończyn. Fałszywe są oceny, w myśl których w kamiennych kręgach oddziaływuje jedynie sugestia. W takich miejscach mocy – bo znajdują się one n

Artykuły z tej kategorii

mkl2018
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.