Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Usłyszeć melodię ciała i dusz

Usłyszeć melodię ciała i dusz

Znane powiedzenie Arthura C. Clarke’a głosi, że wysoko rozwinięta technologia na pierwszy rzut oka przypomina magię. Rozszerzając tę tezę, można powiedzieć, że szamanizm w intuicyjny sposób wykorzystuje prawa rządzące światem na poziomie molekularnym, a zatem niemającym racjonalnego wytłumaczenia.

Dopiero badania ostatnich stu lat sprawiły, że zaczynamy powoli rozumieć, wydawałoby się irracjonalne, zachowania dawnych znachorów, zamawiaczy czy curranderos, których uzdrawiające zabiegi polegały na odbieraniu, wzmacnianiu i przekazywaniu subtelnych wibracji za pomocą piszczałek, bębnów i grzechotek.

Muzyczna regresja

Od najmłodszych lat Josaf – Biały Sokół wsłuchiwał się w głosy, jakimi przemawiała do niego przyroda i starał się je powtarzać, grając na dziecięcym bębenku, który podarował mu ojciec. Rozwijając swoje zdolności, poznawał głos wewnętrzny, przez wielu nazywany intuicją, dzięki czemu mógł komunikować się nie tylko z własnym ciałem, ale także pomagać innym. Obecnie, grając na ulubionym bębnie szamańskim oraz innych instrumentach, potrafi nie tylko odnajdywać blokady energetyczne będące przyczyną wielu chorób, lecz również docierać do poprzednich wcieleń, gdzie często mają źródła obecne problemy lub fizyczne dolegliwości. Posiada także zdolność replikowania najbardziej subtelnych wibracji określanych czasem mianem melodii duszy. Wszystkie te czynione przez Białego Sokoła szamańskie zabiegi mają jednak bardzo racjonalne wytłumaczenie.

Jeśli zestroimy dwa przedmioty, urządzenia lub żywe organizmy, sprawimy, że na zasadzie rezonansu będą przekazywały sobie wzajemnie informacje o wewnętrznych częstotliwościach. Sekret działania takiego niefizycznego połączenia leży w dokładnym dostrojeniu się do wewnętrznych częstotliwości obu układów. Dodatkowo, jeśli jedno z urządzeń pracuje na niższej wibracji, to prawo rezonansu zwane „wymuszeniem” doprowadzi do tego, że po pewnym czasie oba układy wyrównają swoje drgania (układ silniejszy sprawi, że drugie, słabsze urządzenie dostosuje się, podnosząc swoją wibrację).

Wiadomo, że przedmioty pozostające w rezonansie „komunikują się” ze sobą bez udziału wysokich nakładów energii, a zatem mogą przekazywać sobie wzajemnie bardzo subtelne wibracje.

Opisane zasady pomagają wytłumaczyć działanie szamańskich uzdrowicieli, którzy rozwinęli w sobie zdolność dostrajania się do wibracji emitowanych przez innych ludzi. Całe ciało szamana stawało się wrażliwym odbiornikiem. On odczytywał wibracje poszczególnych narządów chorego na zasadzie rezonansowych odczuć, a te odzywały się w jego własnych organach. Potem przy użyciu jedynego emitera silnych sygnałów dźwiękowo-wibracyjnych, jakim dysponował, czyli grzechotki, bębna lub własnego głosu (poprzez rezonansowe wymuszenie) przywracał właściwą częstotliwość drgań niedomagającemu narządowi.

Stąd opisywane w wielu szamańskich tradycjach wielogodzinne sesje transowe z udziałem tańca, śpiewu i instrumentów perkusyjnych.

– Dążenie do synchronizacji i wynikającą z tego stanu pozazmysłową komunikację możemy obserwować w przyrodzie pod wieloma postaciami – tłumaczy Josaf. – Ryby płynące w ławicy nagle wykonują gwałtowny manewr, ptaki jednocześnie skręcają w locie, a świerszcze lub cykady rozpoczynają swój wieczorny koncert. Znane jest także zjawisko wyrównywania się pracy wahadeł zegarów wiszących na tej samej ścianie lub okresów kobiet mieszkających ze sobą pod jednym dachem.

Uwolnić emocje

Słabsze (niższe) wibracje odbierane z jakiegoś narządu lub części ciała oznaczają nie tylko stan chorobowy lub niewłaściwe działanie organu, ale także mogą być spowodowane negatywnymi emocjami lub traumatycznymi wspomnieniami z tego lub poprzednich

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.