Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

czwarty wymiar 10/11 2019
Agnieszka Kawula
Bilet do nieznanego

Bilet do nieznanego

e do serca zdawało się mówić: „Dziecko, nie martw się, nie warto już płakać, zobacz, jaki piękny, nowy dzień się zaczyna”.

Tego wczesnego styczniowego poranka coś we mnie pękło, rozłożyłam ręce i poddałam się czemuś, czego nie rozumiem, ale mam świadomość, że jest. Poddałam się Sile, która napędza każde istnienie i zdaje się, że wie, co robić, dużo lepiej ode mnie. Od tego dnia jak mantrę powtarzam: „Niech będzie wola Twoja, nie moja”. I modlę się o to, żeby nie zapomnieć, żeby ufać, żeby być coraz uważniejszą na samą siebie.

Po dwóch tygodniach czas było ruszyć w dalszą drogę. Uczę się tego, że moje życie gna do przodu, czy tego chcę, czy nie. Pojawiają się w nim nowi ludzie i je opuszczają. Miejsca, które początkowo wydawały się być totalnie nie dla mnie, po chwili stają się bliskie i idąc dalej, zraszam je łzami tęsknoty i wdzięczności. Pokochałam aśram Janglidasa, ludzi, którzy tam mieszkali, energię miłości i szacunku dla tego, co odmienne, pokochałam zimno w nocy i chłodną wodę o poranku, pokochałam wszechobecny kurz i hałas dobiegający z budowy budynku szkolnego. Pokochałam i odjeżdżając, zostawiłam tam kawałek siebie, choć bardzo chciałam zostawić całość. Ruszyłam w nieznane, ku kolejnej odsłonie prawdy o Agnieszce.

Wylądowałam w Bangalore. Odetchnęłam gorącym powietrzem i wyczułam w nim COŚ. Jeszcze nie wiedziałam co, ale było mi dobrze. To wystarczyło, żebym wsiadła do taksówki, która zawiozła mnie do Puttaparthi, do aśramu Sai Baby. I znowu Bóg zadrwił z mojego planu. Miałam tam być tylko 5 dni, zostałam 30 (i 24 kwietnia mam zamiar tam wrócić na co najmniej 3 miesiące…). Ale od początku… Choć sama nie jestem pewna, gdzie ta historia się zaczyna… Myślę, że gwiazdy to wiedzą dużo lepiej ode mnie…

Wciąż powtarzamy, że świat jest mały. Ale on jest naprawdę mały! I przypadki to wielkie nieporozumienie! Wszystko jest tak skonstruowane, misternie dobrane i utkane, że tu nie ma miejsca na przypadki. Jedna z nici cudnego wzoru życia doprowadziła do aśramu Sai Baby moją przyjaciółkę Monikę (uczyłam ją także hawajskiego masażu lomi lomi nui). Śmiało piszę tak o tej kobiecie, ponieważ to dzięki niej odnalazłam dom, a do domu prowadzą prawdziwi przyjaciele. To ona sprawiła, że znalazłam się na krześle u bramina, astrologa, magicznego i niezwykłego człowieka – Bharatha Thambiego.

Z Moniką spotkałyśmy się podczas posiłku i po krótkiej rozmowie już wiedziałam, że to COŚ, co wyczułam na początku pobytu w Bangalore, poruszyło się we mnie zdecydowanie i skierowało moje kroki do Bharatha. Monika zna go od paru lat, pomógł jej bardzo. Jego zalecenia sprawdziły się, praktyki pomogły, a gwiazdy przemówiły, łaskawie podszepnęły, co robić dalej i spowodowały, że znikły jej życiowe dylematy… I ja, jak to ja, zawsze sceptyczna i logiczna na początku, zachęcona przez przyjaciółkę, postanowiłam umówić się na konsultację astrologiczną.

No i się zaczęło! Z drżeniem serca wchodziłam do ciemnego budynku po schodach, o których istnieniu wiedziałam tylko dzięki stopom, do pomieszczenia niedającego się opisać słowami, jedynie obrazem (a tego brak, ponieważ nie posiadam aparatu fotograficznego… zdjęcia robię sercem). Znalazłam się w małym pokoju, z pajęczynami tu i ówdzie, obrazkami Ganeśi i Śiwy, piramidkami, notatkami, zaschniętymi pszczołami na oknie i brzęczącym wiatrakiem, który rozkosznie chłodził zmęczone upałem ciało… Ale przede wszystkim był tu ON. Siedział za niewielkim biurkiem. Radosny, promieniejący, energetyczny, tajemniczy. Moje COŚ bardzo się ucieszyło na jego widok i przez prawie cztery godziny trwało wbite w siedzenie, bo każde wypowiedziane przez Bharatha zdanie miało swoje potwierdzenie w moim życiu. A kiedy skończy

Artykuły z tej kategorii

2020kk2
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.