Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Jak podnieść wibracje (cz. II)

Jak podnieść wibracje (cz. II)

Stabilna i mocna energia własna sprzyja dobremu zdrowiu i silnej psychice, pozwala szybko i skutecznie rozwiązywać problemy życiowe. Warto więc zastanowić się, co dodatkowo można zrobić, by podnieść jej wibracje. Większość specjalistów uważa, że wzmocnić energię własną, opró

Stabilna i mocna energia własna sprzyja dobremu zdrowiu i silnej psychice, pozwala szybko i skutecznie rozwiązywać problemy życiowe. Warto więc zastanowić się, co dodatkowo można zrobić, by podnieść jej wibracje.

Większość specjalistów uważa, że wzmocnić energię własną, oprócz ogólnie znanych technik oddechowo-energetycznych, można również poprzez spożywanie zdrowej, mało przetworzonej żywności, noszenie ubrań z włókien naturalnych o odpowiedniej kolorystyce, właściwy sposób zachowania oraz prostotę. Taką rolę spełniają też barwy obrazów, kamienie szlachetne i półszlachetne oraz barwy kwiatów, które w starożytności, szczególnie w Egipcie, były symbolem odradzania się życia.

Moc kamieni

Kamienie szlachetne już w starożytności były bardzo cenione i poszukiwane nie tylko z powodu swojej wartości i urody, ale również ze względu na działanie lecznicze i harmonizujące. Uważa się również, że są przekaźnikiem energii kosmicznych i ich właściwości. Wykorzystuje się je z bardzo dobrym skutkiem w regulowaniu pracy czakr.

Woda, ogień, kadzidło

W praktykach oczyszczających i podnoszących wibracje za pomocą wody, ognia lub kadzidła ważną rzeczą jest właściwe nastawienie umysłu i koncentracja. To my, poprzez moc umysłu, uaktywniamy określone właściwości zawarte w rytuale. Kiedy chcemy więc oczyścić lub podnieść wibracje pomieszczenia za pomocą ognia palącej się woskowej świecy, powinniśmy wyobrazić sobie, że jej płomień jest ogniem świętym i reprezentuje czystą światłość mającą moc oczyszczającą z negatywnych energii i wszelkich nieczystości oraz witalizującą i podnoszącą wibracje energii pomieszczenia i ludzi w nim przebywających.

Podobnie czynimy, okadzając istoty lub pomieszczenia za pomocą woni palącego się kadzidła. 

Oba te rytuały nie tylko podnoszą wibracje – palący się płomień świecy lub utrzymująca się czarowna woń kadzidła jeszcze przez jakiś czas są źródłem spokojnej i skupionej witalnej energii. Stanowi ona również ochronne pole dla nas i naszej rodziny w myśl starej zasady, że „czystość naszej przestrzeni jest jednocześnie jej ochroną”.

Stymulujące zapachy

Jak już wcześniej wspominałem, płomień palącej się świecy symbolizuje płomień życia, oczyszcza przestrzeń i podnosi wibracje znajdującej się tam energii.

Zapach kadzideł oraz okadzanie działają podobnie, dodatkowo zapewniając dobre funkcjonowanie dróg oddechowych i równowagę psychosomatyczną. Można wyraźnie odczuć, jak zmienia się atmosfera pokoju, w którym roznosi się aromatyczna woń palącego się kadzidełka. W tej zmienionej, magicznej atmosferze czujemy się znacznie swobodniej i lżej, a umysł staje się bardziej otwarty i klarowniejszy. Na wyższym poziomie energetycznym unosząca się ku niebiosom wonność staje się magicznym językiem komunikacji duchowej.

Od dawna też wiadomo, że pewne zapachy stymulują tzw. mózg węchowy, będący jednym z wyspecjalizowanych systemów układu nerwowego, który ma połączenie z kanałami nosowymi, a dzięki temu – ze zmysłem węchu. W ten sposób można wytłumaczyć oddziaływanie określonych zapachów na rozwój intuicji, wrażliwość nadzmysłową, wizje i przeczucia oraz utrzymywać uważność i jasność umysłu bez oznak znużenia.

Poprzez różnego typu praktyki, rytuały i ćwiczenia odwołujemy się do pozytywnych wibracji i pozytywnych energii oraz wyższych duchowych istot, które w otaczającym nas świecie istnieją od zawsze.

Trzeba też kierować uwagę na piękno i dobro, czerpiąc z nich witalne siły, powodując ich wzrastanie w sobie samym i w innych ludziach.

 Magiczna moc wody i światła

 Ciało człowieka w czterech piątych składa się z wody – stąd bierze się jej magicz

Artykuły z tej kategorii

seminarium 2019
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.