Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

czwarty wymiar 10/11 2019
Jędrzej Fijałkowski
Nowe zabawki ludzkości (cz. III)

Nowe zabawki ludzkości (cz. III)

Zdumiewające, jak ostatnio fizyka kwantowa dotyka czułych punktów psychotroniki, jak wdzięczy się do jej przedstawicieli, a jej kolejne sensacyjne odkrycia zdają się potwierdzać wciąż nieodkryte i niemalże niekończące się możliwości naszego umysłu. Potwierdzając bowiem doświadczalnie stricte materialistyczny punkt widzenia na wiele zjawisk, jednocześnie z pewną nieśmiałością sugeruje, że „coś” powinno być jeszcze dalej, bowiem w fizyce kwantowej nie ma określeń jednoznacznych. Fizyka kwantowa to jeden wielki indeterminizm, dający nam szansę na wielość wyborów. A skoro tak, to i ów deterministyczny materializm nie jest do końca jednoznaczny.

W swojej najnowszej książce Fizyka rzeczy niemożliwych japoński profesor nowojorskiego uniwersytetu, Michio Kaku potwierdził to w perspektywicznych rozważaniach. Usystematyzował naukowe niemożliwości, grupując je w trzech kategoriach: rozwiązania techniczne obecnie niemożliwe do osią...

Wydanie

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.