Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

czwarty wymiar 10/11 2019
Grzegorz Szymański

Śladami egipskich bogów (cz. I)

  Wydawałoby się, że nic tak nie porusza umysłów i wyobraźni ludzi jak olbrzymie budowle starożytnego Egiptu. Charakterystyczne kształty niebotycznych piramid i ogromny lew z ludzką twarzą każdego roku jak magnes

 

Wydawałoby się, że nic tak nie porusza umysłów i wyobraźni ludzi jak olbrzymie budowle starożytnego Egiptu. Charakterystyczne kształty niebotycznych piramid i ogromny lew z ludzką twarzą każdego roku jak magnes przyciągają miliony turystów.

Przyjeżdżają z najdalszych zakątków świata, by je zobaczyć i sfotografować. Jednak tylko niewielki procent podziwia niebywały kunszt starożytnych budowniczych. W milczeniu pokornie schyla głowę przed ich wiedzą i umiejętnościami, które nawet dziś, w dobie lotów kosmicznych, budzą niedowierzanie wśród inżynierów. Dlaczego? Bo przecież egipskie giganty powstały u zarania naszej cywilizacji, w kolebce współczesnej ludzkości!

Historycy uparcie obstają przy swojej wersji rozwoju państwa nad Nilem. Dzielnie sekundują im archeolodzy, na siłę dopasowując zachowane artefakty do oficjalnej historii. Ale fakty mówią same za siebie. I nie da się tego nie zauważyć ani ukryć.

Wśród grobowców faraonów

Zjawisko synchronizmu, zwykle niezauważane, daje o sobie znać w najmniej oczekiwanym momencie. Tak było i tym razem, gdy układaliśmy plan działań Instytutu Badań Komplementarnych – Tajemnice Wieków (o Instytucie pisaliśmy w „Czwartym Wymiarze nr 10/2011). Zadaniem otwierającym rok 2012 miała być wyprawa na Warmię i Mazury – poproszono nas o zbadanie nawiedzonej posesji i klątwy ciążącej na jej właścicielach. Wszystko zostało już przygotowane, gdy nagle okazało się, że cel naszej wyprawy uległ diametralnej zmianie i już nie znajduje się w północno-wschodniej Polsce, tylko... w Egipcie!

I chociaż zmiana naszych planów nastąpiła niespodziewanie, zrozumieliśmy, że w końcu przyszedł długo oczekiwany czas, by projekty „Starożytne tajemnice” i „Zakazana historia – niewygodne fakty”, które od 1992 roku realizuje szefowa Instytutu – Tamara Jermakowa-Szymańska, ujrzały światło dzienne. Mija bowiem dokładnie 20 lat od momentu, kiedy rozpoczęła zgłębianie zagadek kolebki naszej cywilizacji. Wszystkie informacje uzyskała drogą przekazów i odczytów paranormalnych. Przez te wszystkie lata zebrała pokaźne archiwum dotyczące nie tylko tajemnic starożytnego Egiptu, ale także obu Ameryk i Azji. Jednak z różnych przyczyn (teraz wiemy, że wtedy nie był odpowiedni moment), nie udawało się zorganizować wypraw typowo badawczych...

Głównym celem tego wyjazdu było odnalezienie w zabytkach Egiptu jak największej liczby śladów pozostawionych przez prehistoryczne, wysoko rozwinięte cywilizacje, bo przecież nie powstawały one jako kaprys rządzących faraonów, tylko wcześniej, znacznie wcześniej i ich pierwotny charakter oraz przeznaczenie były zupełnie inne. Ich lokalizacja nie jest przypadkowa. A to, co starają się za wszelką cenę wmówić nam współcześni historycy, jest po prostu dezinformacją.

Ze względu na krótki czas na przygotowanie wyprawy, a jednocześnie chcąc do maksimum wykorzystać wyjazd, postanowiliśmy podzielić się na dwie grupy. Jedna analizowała zabytki północnego, a druga, z Tamarą Jermakową-Szymańską – południowego Egiptu. Obie grupy miały spotkać się na płaskowyżu w Gizie. W tej relacji skupię się jednak na odkryciach związanych z wyprawą wzdłuż Nilu.

Ekspedycję rozpoczęliśmy w Asuanie, mieście położonym na południu Egiptu prawie 900 kilometrów od Kairu, bowiem w pobliżu znajduje się jeden z najstarszych kamieniołomów sjenitu – czerwonego granitu – jednego z najtwardszych minerałów. Chcieliśmy na własne oczy zobaczyć nieukończony, największy obelisk w Egipcie i odnaleźć ślady niewiarygodnych technologii tajemniczej cywilizacji, o której mówią przekazy Tamary Jermakowej-Szymańskiej. Planowaliśmy też obejrzenie tzw. świątyń w oddalonym o 300 kilome

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.