Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Wielkie kataklizmy

    Dziś, w dobie ogromnej popularności tematów apokaliptycznych i niepewnego oczekiwania na wydarzenia mające ponoć nastąpić w grudniu br., postanowiliśmy pokusić się o wytypowanie najbardziej tajemniczych katastrof w dzieja

 

 

Dziś, w dobie ogromnej popularności tematów apokaliptycznych i niepewnego oczekiwania na wydarzenia mające ponoć nastąpić w grudniu br., postanowiliśmy pokusić się o wytypowanie najbardziej tajemniczych katastrof w dziejach. Jako kryterium przyjęliśmy pięć elementów: potwierdzoną historycznie autentyczność zjawiska, jego skalę i zasięg, wpływ na losy ludzkości, ilość wiążących się z nim znaków zapytania oraz aurę tajemnicy.

Mamy nadzieję, że nasz nowy ranking odświeży wiedzę o niezwykłych, niewyjaśnionych do dziś eksplozjach, żywiołach i kolizjach, a przy okazji spowoduje chęć pogłębienia wiedzy o nieznanej historii. Zapraszamy do lektury:

Miejsca:

20. Wybuch wulkanu Tambora – 1815 r.

Była to jedna z największych erupcji wulkanicznych w znanych nam dziejach. Popiół wulkaniczny dotarł na odległość 130...

Wydanie

Artykuły z tej kategorii

kk 2019 nowy rok
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.