Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Wakacje z duchami – nawiedzone Pomorze

  Trójmiasto i jego okolice to tereny niezwykle ciekawe turystycznie. Jest tu tyle atrakcji, że mogą one przyciągać nie tylko zwolenników morza, plaży i słońca, ale także miłośników zabytków i poszukiwaczy paranormalnych przyg

 

Trójmiasto i jego okolice to tereny niezwykle ciekawe turystycznie.

Jest tu tyle atrakcji, że mogą one przyciągać nie tylko zwolenników morza, plaży i słońca, ale także miłośników zabytków i poszukiwaczy paranormalnych przygód.

Wśród lokalnego folkloru można spotkać stare „miejskie legendy” związane z różnymi domami, w których straszy, i spróbować po swojemu zweryfikować ich prawdziwość. Nie zawadzi przy tym porozmawiać z mieszkańcami i sąsiadami „nawiedzonych” budynków. A więc do dzieła! Oto raport dotyczący wybranych, najsłynniejszych i mniej znanych, mieszkań duchów na Pomorzu.

Klątwa domu Ferberów

Najbardziej popularnym nawiedzonym budynkiem dawnego Gdańska jest kamienica Ferberów przy ulicy Długiej 28, zwana też „domem Adama i Ewy”. Plac pod jej budowę zakupił Eberhard Ferber, który w XVI w. przybył do P...

Wydanie

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.