Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

2020kk3
Dagmara Gmitrzak
Siła przekonań

Siła przekonań

Poniżej zamieszczamy fragment książki Dagmary Gmitrzak pt. Pokonaj stres dzięki technikom relaksacji, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Edgard. Zmiana negatywnych przekonań. Myśli składają się ze słów, a słowa tworzą zdania – pytania, oceny i przekonania, według których

Poniżej zamieszczamy fragment książki Dagmary Gmitrzak pt. Pokonaj stres dzięki technikom relaksacji, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Edgard.

Zmiana negatywnych przekonań.

Myśli składają się ze słów, a słowa tworzą zdania – pytania, oceny i przekonania, według których postępujesz na co dzień. Lubimy się kierować naszymi przekonaniami. Są jak mapa, która ułatwia nam poruszanie po świecie. Co się jednak dzieje, jeśli przekonanie, w które wierzymy, nie jest prawdziwe? Na jakiej drodze się znajdziemy? Czy na pewno na swojej?

Korzenie przekonań.

Przekonania kształtują się w dzieciństwie. W tym czasie nasza podświadomość przypomina żyzną glebę, w której można wiele zasiać. Przekonania tworzą się na podstawie krytycznego osądu osób z naszego otoczenia: rodziców, nauczycieli, członków dalszej rodziny, kolegów itd. Na podstawie ocen, w które uwierzyliśmy, budujemy obraz siebie i świata. Problem...

Wydanie

Artykuły z tej kategorii

2020kk2
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.