Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

czwarty wymiar 10/11 2019
Hanna Kotwicka

Rok ODNOWY czy KATASTROF?

Święty Kalendarz Majów nie jest typowym kalendarzem, lecz raczej „licznikiem” ewolucji, w którym zapisana jest cała historia ludzkości i jednocześnie życie każdego pojedynczego człowieka. Kod do tajemnic zapisanych w Tzolkin złamał dr Jose Argüelles, amerykański historyk sztuki, wykładowca prestiżowych uczelni, w latach 80. ubiegłego stulecia. Zapisana w nim wiedza miała przebudzić się na koniec Wielkiego Cyklu Majów, aby pomóc ludzkości podczas wielkiej transformacji świadomie myślącej materii, jaką jest człowiek.

Nie jest to jednak tylko wiedza starożytnych Majów, lecz cały ewolucyjny dorobek ludzkości. W Tzolkin stapiają się wszystkie wielkie filozofie i nurty, jakie kiedykolwiek zaistniały na Ziemi. Liczy on 260 jednostek, nazywanych kin. Kin to liczba (inaczej ton) i pieczęć (glif). Liczba definiuje nie tylko ilość, ale i ściśle określoną jakość, pieczęć – aspekt świadomości, dziedzinę.

13-letni cykl prze...

Wydanie

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.