Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Tajemnice bilokacji

Tajemnice bilokacji

Hiszpańska zakonnica latami ewangelizowała Indian, nie opuszczając murów swojego klasztoru. Kapucyn Ojciec Pio dawał rozgrzeszenie umierającym, nie ruszając się ze swej celi. Pewna francuska nauczycielka aż dziewiętnaście razy straciła posadę, bo uczennice w tym samym czasie widywały ją w klasie i w ogrodzie.

Historia parapsychologii zna wiele takich przypadków, kiedy jeden człowiek znajduje się naraz w dwóch miejscach. Zjawisko to nazywane jest bilokacją. Słowo to jest zbitką dwóch łacińskich wyrazów: bis – co znaczy „dwukrotnie” i location – co oznacza „miejsce”. Z bilokacją wiąże się zwykle eksterioryzacja (wyjście z ciała) oraz teleportacja (przemieszczenie danej osoby w czasie lub przestrzeni). Najczęściej przytaczanym przykładem jest historia z 1593 r., kiedy to pewien hiszpański żołnierz stał na warcie przed pałacem gubernatora w Manili na Filipinach i nagle, w oka mgnieniu, znalazł się w mieście Meksyk na innym...

Wydanie

Artykuły z tej kategorii

seminarium 2019
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.