Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Niewidzialna siła

Niewidzialna siła

W spokojnym dotąd domu przedmioty zaczynają samoczynnie się przemieszczać. Książki, zastawa stołowa, naczynia kuchenne spadają na podłogę albo przelatują przez pomieszczenia i rozbijają się o ściany. Drzwi i okna same się otwierają lub zamykają. Światło zapala się i gaśnie, kiedy chce. Takie zajścia oznaczają, że dom nawiedził poltergeist. Poltergeist, to słowo z języka niemieckiego, znaczące tyle, co „duch stukający”. Nie ma jednak pewności, że faktycznie o oddziaływanie duchów tu chodzi, dlatego to paranormalne zjawisko próbuje się wyjaśnić na wiele sposobów. Jedno jest pewne – jakaś tajemnicza niewidzialna siła oddziałuje na materię. Poza tym, zjawisko to nie jest tak rzadkie, jak by można przypuszczać.

Przełom lat 1985–86, mieszkanie państwa Kudrysów w Myszkowie, w okolicach Częstochowy. Ze ścian zaczynają spadać obrazy, z lodówki wylatuje żywność. Podobnie dzieje się w innych mieszkaniach bloku, ale tylko...

Wydanie

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.