Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Ból w głowie…

Ból w głowie…

Jednym z najczęściej kojarzonych z hipnozą zjawisk jest analgezja, czyli znieczulenie na ból bez użycia środków farmakologicznych. W stanie transu przeprowadzane są zabiegi stomatologiczne i skomplikowane operacje, a badania nad mózgiem osób hipnotycznie znieczulonych pokazują, że rzeczywiście nie czują one bólu. Czy znaczy to, że koncerny farmaceutyczne mogą już zastanawiać się nad zamknięciem swoich działów pracujących nad środkami przeciwbólowymi?

Podatność na hipnozę jest zróżnicowana i nie u wszystkich można od razu, na poczekaniu, zastosować znieczulenie. Oczywiście trans jest zjawiskiem, które może pogłębiać się za każdym razem, więc hipnotyczne czy też autohipnotyczne, znieczulenie może na początku wymagać więcej czasu. Pierwsze sesje trwają zazwyczaj po kilkadziesiąt minut, ale po kilku – indukcja transowa może zostać skrócona do paru minut, a nawet kilkunastu sekund.

Praca z podświadomością w redukc...

Wydanie

Artykuły z tej kategorii

seminarium 2019
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.