Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

2020kk3
Elżbieta Jóźwiak

Droga do szczęścia

Na Dworcu Centralnym w Warszawie umawiam się z Pavlem Żywczokiem, energicznym pięćdziesięciosześcioletnim Czechem o polskich korzeniach, który przyjechał do stolicy, aby opowiedzieć mi swoją zadziwiającą historię. Jego życie i metamorfoza, jaką przeszedł, mogą być znakomitą ilustracją powiedzenia, że za pieniądze nie można kupić ani zdrowia, ani tym bardziej szczęścia.

– Od zawsze miałem szczęście do spotykania właściwych ludzi i zarabiania pieniędzy. Pochodzę z polsko-czeskiej rodziny robotniczej, mieszkającej na Zaolziu. Zanim zostałem biznesmenem i menedżerem prowadzącym dużą firmę, imałem się różnych zawodów. Zaraz po maturze, jako młody chłopak, pracowałem w gazecie „Głos Ludu”, gdzie pisałem reportaże z życia socjalistycznej Czechosłowacji. Potem w czeskim Cieszynie dostałem się do teatru „Bajka” na stanowisko lalkarza. Wkrótce ukończyłem w Pradze Akademię DAMU i zostałem nie tylko reżyserem w swo...

Wydanie

Artykuły z tej kategorii

2020kk2
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.