Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Pod władaniem Księżyca

Pod władaniem Księżyca

Słońce nadal jest w Rybach, sprzyjając samotności, marzeniom, medytacjom, wędrówce aż do źródeł, by odkryć to, co mroczne i dogadać się ze sobą. Inaczej trudno będzie znaleźć właściwe miejsce pośród innych, określić swe oczekiwania, zrozumieć  błędy i słabości, polubić własne odbicie w lustrze.

Spróbujmy dać coś z siebie innym, zamiast marnować energię na walkę z własnym cieniem, użalać się nad sobą i wszędzie widzieć wrogów. Merkury w ruchu wstecznym też znajduje się w Rybach, więc dobrze byłoby załatwić niewyjaśnione przykre sprawy, wyrównać krzywdy, podziękować tym, co spieszyli nam z pomocą. To chyba niezły moment, żeby zakończyć dawne waśnie, nieść pomoc, szukać jej u bliskich.

 Energia znaku Ryb powinna nas nauczyć, jak można wspomóc innych przez dar współodczuwania, wrażliwość, tolerancję i zdolność do poświęceń, choć oczywiście bez przesady.

Czas sprzyja też artystom, pobudza wyobraźnię, pogłębia intuicję, uczucia i doznania, pozwala nam przełamać wewnętrzny opór i bariery. Pozwólmy sobie na marzenia, na głupstwa, słabość i humory, dziwne nastroje i ucieczki. Każdemu z nas się przyda odrobina szaleństwa, gdy Słońce i Merkury przechodzą przez znak Ryb. Nie warto walczyć z tą energią, lepiej korzystać z jej dobrodziejstw, przewietrzyć nieco wyobraźnię, nie bać się uczuć, brać i dawać.

Wenus w znaku Barana (do 14) zachęca do podbojów nie tylko uczuciowych, lecz także w sprawach majątkowych. Najlepiej zacząć działać na początku miesiąca, gdy aspekt Słońca i Plutona (1) przyniesie nagłe zmiany, a równocześnie wolę walki, siłę, odwagę, przebojowość niezbędne, by je przeprowadzić, dać odpór przeciwnościom losu. Tak się szczęśliwie składa, iż właśnie tego dnia trygon Słońca z Saturnem ukierunkuje te zmagania, zapewni nam rozsądek, cierpliwość i stanowczość (1). Dzień później Słońce z Księżycem w harmonijnym układzie będą nas wspierać w przedsięwzięciach.

 Merkury nadal porusza się pozornym ruchem wstecznym (do 16), przechodząc przez znak Ryb. Stąd podatność na błędy. Starajmy się nie robić głupstw przez złą ocenę sytuacji i własnych możliwości. Nie dajmy się oszukać w pogoni za marzeniem. Szczególnie niebezpieczna może okazać się koniunkcja pomiędzy Słońcem i Merkurym (4), gdy nadmiar uczuć i emocji przesłoni nam rozsądek, a Księżyc w trzeciej kwadrze (4) będzie przynaglał do decyzji. Wenus z Jowiszem w kwadraturze (4) powinny nas uczulić na sprawy prawne i formalne, a także na kontakty związane z zagranicą.

Kiedy znajdziemy się pod wpływem harmonijnego aspektu między Saturnem i Plutonem (6–10 marca) warto przymierzyć się do zmian w lokatach, inwestycjach, a może kupić jakieś akcje, powiększyć swe udziały w spółce albo założyć nową firmę z kimś starszym bądź wpływowym, cieszącym się uznaniem, i ubezpieczyć się korzystniej. Można się starać o stypendium, nagrodę bądź pożyczkę, upomnieć się o długi, niewypłacone należności, zaległe pensje albo premie. Czas sprzyja wszelkim przedsięwzięciom związanym z finansami i podziałem majątku, a zwłaszcza z dziedziczeniem. Najlepszy dzień na trudne sprawy, decyzje i rozmowy przypada na

7 marca (czwartek), gdy wspiera nas energia Merkurego i Wenus w harmonijnych układach, a także Słońce i Księżyc. 8 marca się dopełnia aspekt Saturna i Plutona, co nas utwierdzi w tych dążeniach i skłoni do konkretnych działań. Kwadratura pomiędzy Merkurym i Jowiszem (10) to czas decyzji i ustaleń, a zwłaszcza tyczących się prawa.

Jedenastego jest nów w Rybach, więc warto dopracować plan. Nie można też zapomnieć o akcjach dobroczynnych, zgodnych z przesłaniem tego znaku. Dobrze by było z tym nie zwlekać i zmieścić się w terminie, dop

Wydanie

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.