Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Małgorzata Trzaskoma
Energia spełnionych marzeń

Energia spełnionych marzeń

Reiki jest starożytną sztuką duchowego uzdrawiania, działającą poprzez nakładanie rąk. Jest metodą uzdrawiania i samouzdrawiania, którą każdy może stosować i rozwijać. Można ją przekazywać wszystkim i wszystkiemu, z dobrą intencją i zgodnie z wolną wolą. Wzmianki o tej metodz

Reiki jest starożytną sztuką duchowego uzdrawiania, działającą poprzez nakładanie rąk. Jest metodą uzdrawiania i samouzdrawiania, którą każdy może stosować i rozwijać. Można ją przekazywać wszystkim i wszystkiemu, z dobrą intencją i zgodnie z wolną wolą. Wzmianki o tej metodzie uzdrawiania można odnaleźć już w przekazach starożytnych cywilizacji.

Techniki podobne do współczesnego reiki istniały już wcześniej, jako zbiór praktyk zawartych w przekazach i księgach. Pierwsze udokumentowane teksty pochodzą z Indii z czasów Gautmana Siddharthy (563–479 p.n.e.) i zawarte są w świętych księgach sutrach.
Pierwowzór reiki, znany jako Lingi, (Ling Chi) z Chin do Japonii sprowadziła prawdopodobnie pierwsza znana z imienia władczyni Japonii, Himiko (Himeko, Pimiko). Rządziła w latach 173–248, jej imię oznacza „księżniczka słońca”.  Reiki propagowała także Cesarzowa Gensho (680–748), zwana Niebiańskà Władczynią. Była 44 cesarzową w tradycyjnej linii władców Japonii, piątą z ośmiu kobiet, które władały Imperium Kwitnącej Wiśni.  
 
Współczesną formą reiki jest Usui Reiki Ryoho.  Oznacza to dosłownie „System Uzdra- wiania Uniwersalną Energią Życia Usui”.  Jego twórcą był Mikao Gyoho Usui, który przywrócił wiedzę i umiejętność jej stosowania, udostępniając ją w nowocześniejszej formie.
Twórca współczesnego systemu przekazywania energii reiki urodził się 15 sierpnia 1865 r. we wsi Taniai (podawane też jest Yago). Ukończył szkołę wyższą, płynnie posługiwał się obcymi językami, interesował się zarówno wschodnią, jak i zachodnią medycyną, teologią i filozofią. Podróżował i kontynuował
studiowanie zachodniej medycyny i nauki.
W 1892 roku zaraził się cholerą i przeżył wówczas doświadczenie z pogranicza śmierci. Miał wizję Buddy Mahavairoćana – Wielkiego Centralnego Buddy przekazującego mu nauki.

Było to doświadczenie, które przesądziło o jego dalszym życiu i zainicjowało znaczące zmiany. Zaczął interesować się systemami duchowego uzdrawiania; postanowił poznać je dla dobra ludzkości.
Według przekazów, w 1914 roku (podawany jest także rok 1922) udał się na górę Kurama, aby pościć i medytować. Po 21 dniach doświadczył strumienia energii reiki, samoinicjacji, otrzymując dar uzdrawiania i odpowiedzi na wiele dręczących go pytań.

 

Usui Reiki Ryoho swoje korzenie wywodzi głównie z taoistycznego wewnętrznego qigong (chi kung) leczniczego, chińskiej medycyny pięciu przemian oraz z buddyjskiej szkoły Tendai.

Usui Reiki Ryoho nie jest systemem religijnym ani wyznaniowym, a jako metoda duchowego uzdrawiania jest ponadwyznaniowe i ponadkulturowe.  Nie stoi w sprzecz- ności z jakimikolwiek praktykami religijnymi czy duchowymi. Może je wzbogacić,
a dzięki swej uniwersalności pozwolić lepiej zrozumieć.
Celem leczniczego systemu Usui Reiki Ryoho jest uzdrowienie całej osoby – ciała, umysłu i ducha. Odnosimy się do źródła reiki, jako Źródła Stworzenia czy Istoty Wszystkiego, którą z japońska zwie się Sonten, a rozumie jako Miłość, Światło i Moc.
Ki to japońskie słowo, znane dziś na całym świecie, oznaczające Uniwersalną Energię Życia, energię przenikającą cały Wszechświat. Energia ta jest integralną częścią wszystkich żyjących istnień, otwierającą nas na duchowy wymiar życia.
To system bioenergoterapii symbolicznej, w którym przy pomocy symboli łączymy się z energią. W zależności od stopnia zaawansowania, mamy do czynienia z różnymi symbolami o różnej częstotliwości energetycznej i działaniu. Już od drugiego stopnia pracujemy mentalnie i możemy tę energię wysyłać na odległość.
Reiki stymuluje procesy samouzdrawiania, wzmacnia cia

Wydanie

W najnowszym numerze

seminarium 2019
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.