Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

czwarty wymiar 10/11 2019
Katarzyna M. Grela

Okopać się na pozycjach

Słońce jest nadal w Byku, sprzyjając znakom ziemskim, Pannom, Bykom i Koziorożcom. To czas na odpoczynek po trudnych doświadczeniach z drugiej połowy kwietnia.   Potrzebny jest nam dystans, żeby przemyśleć wiele spraw, utwierdzić się w decyzjach, spróbować wdrożyć je w życie

Słońce jest nadal w Byku, sprzyjając znakom ziemskim, Pannom, Bykom i Koziorożcom. To czas na odpoczynek po trudnych doświadczeniach z drugiej połowy kwietnia.

Potrzebny jest nam dystans, żeby przemyśleć wiele spraw, utwierdzić się w decyzjach, spróbować wdrożyć je w życie. Wenus rządząca znakiem Byka powinna wspierać te dążenia. To dzięki niej zyskamy utraconą harmonię, spokój, poczucie bezpieczeństwa, a także umiejętność cieszenia się z uroków życia. Znów nauczymy się dostrzegać piękno we wszystkim, co jest wokół, korzystać z każdej chwili, doceniać przyjemności.

To odpowiedni moment, by zadbać o swe zdrowie, zrobić badania, jeśli trzeba, wybrać się gdzieś za miasto, do lasu czy na łąki bądź na spacer do parku. Warto pomyśleć też o diecie i zdecydować się na ćwiczenia, które poprawią sylwetkę. Spróbujmy przejrzeć szafę, iść do fryzjera, kosmetyczki, na masaż czy na rower i zastanowić się przez chwilę, co jeszcze zrobić, by polubić własne odbicie w lustrze. Wenus otwiera nas na sztukę zarówno tę przez duże „S”, jak i w codziennych sprawach. Będzie sprzyjać artystom, głównie malarzom i rzeźbiarzom, a także tym, którzy doceniają zmysłowe piękno świata, potrafią z niego czerpać.

Na początku miesiąca Wenus w znaku Barana (3) obudzi w nas instynkt zdobywców, więc zapragniemy mieć na własność wszystko to, co zachwyca, nie tylko piękne przedmioty, nieruchomości, dzieła sztuki, lecz także bliskich nam ludzi. Stąd problemy w partnerstwie. Trygon Słońca z Plutonem (4) zachęci do poważnych zmian natury finansowej, zwłaszcza gdy chodzi o spadki, podział majątku, inwestycje. Układ Słońca z Jowiszem (6) ułatwi wszelkie sprawy natury prawnej i formalnej, również związane z zagranicą, cudzoziemcami bądź podróżą. Miejmy się jednak na baczności, by nie przesadzać w śmiałych planach przez zadufanie, brak umiaru. Tym bardziej może to być groźne, gdy Księżyc w pierwszej kwadrze (7), będący w znaku Lwa, pogłębi jeszcze pewność siebie, skłaniając do podjęcia ważnych dla nas decyzji. Tak się szczęśliwie składa, iż właśnie tego dnia Merkury wejdzie w znak Bliźniąt, wnosząc ruchliwość, różnorodność i dążenie do zmian. Stąd lepszy kontakt z otoczeniem, wymiana informacji i nieco szersza perspektywa w ocenie możliwości.

Opozycja Słońca z Saturnem (10) sygnalizuje opóźnienia, przeszkody i kłopoty natury materialnej. Uwaga na inwestycje! Chyba że będzie to wyzwanie do walki o wysoką stawkę dla śmiałych, twardych i wytrwałych. Wenus i Mars w opozycji (11) sygnalizują zmagania, by zdobyć jak największy udział. Spróbujmy to dobrze wyważyć i nie dać się oszukać, kiedy Merkury ustawi się w kwadraturze z Neptunem (11). Nieharmonijny aspekt pomiędzy Słońcem i Saturnem osłabia nasz organizm, a również i psychikę. Wypada to w sobotę, więc może będzie lepiej wyjechać na dwa dni i nie narażać się na konflikt z kimś starszym bądź wpływowym. Starajmy się odpocząć i nabrać sił przed wtorkiem, by stawić czoła kwadraturze pomiędzy Wenus i Plutonem podczas pełni w Skorpionie (14). Dobrze by było rozładować nadmiar emocji i napięcie, nie doprowadzać do skrajności, by nie popełnić jakichś głupstw, nie ryzykować bez potrzeby. Starajmy się unikać nieznanych miejsc i ludzi, bo można zostać napadniętym, obrabowanym czy pobitym. To nie jest dobry dzień na randkę w ciemno, dyskotekę czy na robienie interesów. Uwaga na złodziei, oszustów i bandytów.

Aspekty między Wenus, Merkurym i Uranem (15, 16) przyniosą sporo niespodzianek i wspaniałe pomysły. Będziemy błyskotliwi i otwarci na zmiany, pełni zapału, niezależni. To znakomity mome

Wydanie

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.