Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

czwarty wymiar 10/11 2019
Katarzyna M. Grela

Okopać się na pozycjach

Słońce jest nadal w Byku, sprzyjając znakom ziemskim, Pannom, Bykom i Koziorożcom. To czas na odpoczynek po trudnych doświadczeniach z drugiej połowy kwietnia.   Potrzebny jest nam dystans, żeby przemyśleć wiele spraw, utwierdzić się w decyzjach, spróbować wdrożyć je w życie

nt, by zająć się czymś twórczym, nie tylko sztuką czy nauką. Dajmy się ponieść wyobraźni, słuchajmy własnej intuicji, otwórzmy się na to, co nieznane, wyjątkowe i niezwykłe. Odważmy się być sobą. Nie wolno jednak lekceważyć spraw prawnych i formalnych, przepisów i uznanych zasad, bo mogą być kłopoty i straty materialne, gdy Wenus się ustawi w kwadraturze z Jowiszem (18). Trygon Słońca z Księżycem (19) stabilizuje sytuację i wspiera nas w działaniu. Mars w Wadze już zakończył pozornie wsteczny kurs (20), więc łatwiej będzie się dogadać i współpracować z partnerami.

Dwudziestego pierwszego maja Słońce wchodzi w znak Bliźniąt związany z żywiołem powietrza. Zrobi się jaśniej i przestronniej. Będziemy bardziej ruchliwi, aktywni i skłonni do zmian w poszukiwaniu nowych wrażeń, kontaktów, informacji, będących dla nas wyzwaniem i niekończącą się przygodą. Związane z tą energią dwoistość, powierzchowność, problemy z koncentracją, brak konsekwencji, wytrwałości mogą utrudnić nieco życie. Z pewnością wynagrodzą to błyskotliwość, otwartość na świat.

Owo bliźniacze wszędobylstwo, zaradność, przedsiębiorczość w zaskakujących sytuacjach mogą się przydać, gdy zaczniemy odczuwać wpływ trygonu Jowisza i Saturna (22). Jowisz nadal jest w Raku, a Saturn w znaku Skorpiona. To chyba niezły moment, by się okopać na pozycjach, znaleźć właściwą drogę w życiu, własne miejsce na Ziemi, nie rezygnując z korzeni, z wartości wyniesionych z domu bądź kraju, skąd się wywodzimy. Będziemy odwiedzać krewnych, wracać myślą do przodków, do rodzinnych albumów i pamiętników z dawnych lat. Dobrze by było również zabezpieczyć rodzinę pod względem prawnym i formalnym. Czas sprzyja mądrym inwestycjom, które zapewnią nam dobrobyt, poczucie bezpieczeństwa. Można wystąpić o rentę, odszkodowanie czy stypendium. Oddziaływanie trygonu potrwa przez kilka dni (do 28), mamy więc trochę czasu, by zrobić to, co ważne. Kiedy się zacznie nów w Bliźniętach (28), zastanowimy się, co dalej. Spróbujmy przejrzeć ten plan, gdy Wenus znajdzie się w Byku (29). Merkury w znaku Raka (29) skupi naszą uwagę na domu i rodzinie. Nie dajmy jednak się oszukać, gdy Słońce ustawi się w kwadraturze z Neptunem (29).

Wydanie

Artykuły z tej kategorii

2020kk2
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.