Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

czwarty wymiar 10/11 2019
Katarzyna M. Grela

Światło na końcu tunelu

Słońce jest nadal w Skorpionie. A my jak zwykle w listopadzie ruszamy na wędrówkę po kole życia i śmierci. Znakiem Skorpiona rządzi Pluton, przypominając niezmiennie, że coś się kończy i zaczyna, więc trzeba zrobić miejsce, żeby powstało coś nowego, by można było iść do przodu w kolejny krąg spirali.

Słońce jest nadal w Skorpionie. A my jak zwykle w listopadzie ruszamy na wędrówkę po kole życia i śmierci. Znakiem Skorpiona rządzi Pluton, przypominając niezmiennie, że coś się kończy i zaczyna, więc trzeba zrobić miejsce, żeby powstało coś nowego, by można było iść do przodu w kolejny krąg spirali.

Będziemy wracać myślą do tego, co minęło, do zdarzeń, osób, krajobrazów. Znów odczujemy tę bezradność, samotność, lęk, cierpienie, gdy wszystko się osuwa w nicość i niczego się nie da zrobić. Tym mocniej nas to dotknie, że Wenus, dzięki której poprzez misterną sieć powiązań, tworzymy jedność z resztą świata, również znajduje się w Skorpionie. Ogarnie nas zaduma nad sensem życia, przemijaniem. Co wcale nie jest takie złe, bo łatwiej znaleźć dystans do wielu trudnych spraw, gdy się spowolni wiatrak w głowie.

Nim zatracimy się w przeszłości, spróbujmy spojrzeć na to wszystko z nieco odmiennej perspektywy, połączyć koniec i początek, wczoraj, dziś, jutro w jedną całość. Energia związana z Plutonem niszczy i daje życie, zabija i odradza. Stąd nadzieja na przyszłość, choć mamy trudny rok, bo Saturn jest w Skorpionie, a Pluton w Koziorożcu. Rozmywa się struktura świata, rozpada się, rozprasza. I nic do końca nie jest pewne, więc łatwo się w tym zgubić. Powinno coś się zacząć zmieniać, gdy w końcu grudnia Saturn wejdzie w znak Strzelca. Będziemy mogli dostrzec światło gdzieś na końcu tunelu.

Zapewne większość z nas wybierze się na cmentarz odwiedzić groby bliskich. Merkury wraz z Jowiszem (1) w harmonijnym aspekcie powinny wspierać w tych wędrówkach, spotkaniach i wspomnieniach, wyznaczyć nowy cel działania i nadzieję na przyszłość. Układ Wenus (2) i Słońca (3) z Plutonem pozwoli nam pamiętać to, co piękne i dobre, co przyda się na dalszą drogę, kolejne dni i lata. Listopadowe święto przyczyni się być może, z okazji spotkań z rodziną, do rozmów o majątku i rozliczeń spadkowych. Szóstego mamy pełnię w Byku. Skłoni nas to zapewne do rozstrzygnięcia spornych spraw natury finansowej. Spróbujmy to odłożyć, przemyśleć jeszcze raz, gdy miną już emocje, przesadny upór i zaborczość związane z pełnią w Byku, bo trudno będzie się dogadać i dojdzie do konfliktów. Najlepiej zacząć, gdy Merkury znajdzie się już w Skorpionie (9). Nie wolno jednak zaniedbywać spraw natury formalnej. Musimy działać zgodnie z prawem, żeby uniknąć zbędnych strat, gdy Wenus się ustawi w kwadraturze z Jowiszem (9). Mars w koniunkcji z Plutonem (11) mogą wyzwolić chęć do zmian decydujących dla kariery, prestiżu i życiowych celów. Dadzą odwagę i niezłomność, bezwzględność, przebojowość. Uwaga na wypadki! Merkury w trygonie z Neptunem (12) zapewni nam życzliwość, serdeczność otoczenia. Ułatwi wyjaśnienie wzajemnych roszczeń, oczekiwań. To także dobry moment na radiestezję, medytację i wszelkie przedsięwzięcia wymagające intuicji i sporej wyobraźni, a również wrażliwości. Wspaniały dla artystów, odkrywców, podróżników, a zwłaszcza dla żeglarzy.

Koniunkcja Wenus i Saturna (13) wydaje się doskonała na trwałe inwestycje. Musimy jednak wziąć poprawkę na przykre niespodzianki, ze względu na kwadraturę pomiędzy Marsem i Uranem (13). Energia tych dwóch planet w nieharmonijnym układzie wrogo nastawi środowisko, niechętne, by wyrazić zgodę na nasze plany i działanie. Nie dajmy się zaskoczyć ani zastraszyć otoczeniu. Lepiej poradzić się prawnika, bo mogą być kłopoty, gdy Słońce się ustawi w kwadraturze z Jowiszem (14). Na szczęście Neptun właśnie kończy pozornie wsteczny ruch (16), więc nie powinno być problemów i przykrych niespodz

Wydanie

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.