Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Katarzyna M. Grela

Światło na końcu tunelu

Słońce jest nadal w Skorpionie. A my jak zwykle w listopadzie ruszamy na wędrówkę po kole życia i śmierci. Znakiem Skorpiona rządzi Pluton, przypominając niezmiennie, że coś się kończy i zaczyna, więc trzeba zrobić miejsce, żeby powstało coś nowego, by można było iść do przodu w kolejny krąg spirali.

ianek przy rozliczeniach majątkowych, pretensji i niesłusznych roszczeń. Koniunkcja Słońca i Saturna (18) to również dobry moment na trwałą inwestycję zapewniającą nam sukcesy i środki na działanie. Wymaga jednak rozsądku i wyjątkowej ostrożności. Wenus jest już w znaku Strzelca (16). Stąd skłonność do rozmachu przy planach finansowych, sporo nowych pomysłów, zwłaszcza związanych z zagranicą, cudzoziemcami czy podróżą. Niespójność oczekiwań i tego, co zrobimy, co uda nam się zdobyć, może okazać się niemiła. Nie dajmy się oszukać w pogoni za iluzją. Wenus z Neptunem w kwadraturze (20) poważnie nam utrudnią ocenę sytuacji. Spróbujmy zyskać dystans i nie kierować się uczuciem. Musimy wiedzieć, czego chcemy, co jest naprawdę dla nas ważne. Nie poświęcajmy się bez sensu. Nie rezygnujmy z naszych marzeń, by potem tego nie żałować.

Dwudziestego drugiego Słońce wejdzie w znak Strzelca, sprzyjając żywiołowi ognia, Baranom, Strzelcom i Lwom. A po południu mamy nów. Wypada więc ułożyć plan. Zróbmy to dobrze i ostrożnie, pomimo że energia Strzelca będzie nas skłaniać do ekspansji. Lepiej byłoby się wystrzegać kłopotów z prawem czy w urzędach, gdy się dopełni kwadratura Merkurego z Jowiszem (23). To nie jest również dobry moment na dalekie podróże czy na kontakty zagraniczne i na zdawanie egzaminów. Możemy mieć kłopoty w dogadywaniu się z młodzieżą, zwłaszcza gdy chodzi o żądania tyczące się pieniędzy.

Merkury w koniunkcji z Saturnem (26) pomogą nam się wyciszyć, wnosząc rozwagę i dystans w sprawach natury materialnej, zwłaszcza przy wspólnych inwestycjach, podziale zysków bądź majątku. Czas sprzyja też pytaniom o sens naszego życia, szukaniu swej środkowej ścieżki. Trygon Wenus z Uranem (27) pozwoli spojrzeć na ten problem z zupełnie innej perspektywy, wznieść się wyżej i dalej. Związana z nim energia wyzwoli wyobraźnię, wrażliwość, intuicję. Oswoi z tym, co niezwykłe, co inne, obce i nieznane. Słońce z Neptunem w kwadraturze (27) będzie nam jednak przypominać, że warto jest zachować miarę, by nie stać się swym własnym wrogiem przez złe decyzje i egoizm, niezrozumienie konieczności dzielenia się z innymi. Merkury w znaku Strzelca (28) pomoże nam w tych problemach. Na pewno wiele się wyjaśni, gdy Księżyc będzie w pierwszej kwadrze (29).

Wydanie

Artykuły z tej kategorii

Powitanie Jesieni 2019 2
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.