Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

czwarty wymiar 10/11 2019
Katarzyna M. Grela
Pod rządami Jowisza

Pod rządami Jowisza

Rok 2015 (podobnie jak dwa następne) wydaje się szczegónie ważny, ponieważ właśnie w tym czasie Saturn przechodzi przez znak Strzelca (od połowy czerwca do trzeciej dekady września znowu jednak w Skorpionie), co zmusza nas do decyzji, na które złoży się w przyszłości struktura nowych czasów.

Rok 2015 (podobnie jak dwa następne) wydaje się szczegónie ważny, ponieważ właśnie w tym czasie Saturn przechodzi przez znak Strzelca (od połowy czerwca do trzeciej dekady września znowu jednak w Skorpionie), co zmusza nas do decyzji, na które złoży się w przyszłości struktura nowych czasów.

W rocznej prognozie dla Polski widać to bardzo wyraźnie, bo Saturn jest w drugim domu wiążącym się z wartościami. Dotyczy to zarówno zasobów i finansów, jak ustalenia hierarchii istotnych dla nas problemów. Aspekt Saturna do Wenus, umiejscowionej w czwartym domu, podkreśla znaczenie spraw tyczących się rodziny, i to nie tylko bytowych, lecz również kształtowania więzi z kręgiem najbliższych i z tradycją. Musimy znaleźć czas i środki na wychowanie naszych dzieci, wspólną naukę i zabawę w spokoju i miłości, w poczuciu bezpieczeństwa. Inaczej trudno jest przekazać młodemu pokoleniu to, co przetrwało próbę czasu i przyda się na przyszłość, choć pewnie w nowej formie.

Nie warto z tego rezygnować czy odkładać na potem, skoro w prognozie rocznej Księżyc z ósmego domu ustawił się w trygonie do Wenus w koniunkcji z Merkurym. Pozwala nam to czerpać z dziedzictwa naszych przodków i z ogólnych zasobów. Stąd ścierające się nurty. Wyjazdy za granicę na studia bądź do pracy, w efekcie emigracja ze względu na zasiłki, stypendia, zatrudnienie, możliwość założenia firmy na dogodnych warunkach. A z drugiej strony próby, nie zawsze wyważone, żeby zaszczepić w młodych ludziach świadomość narodową, umocnić więź z tradycją i miejscem, skąd się wywodzą, jego historią i kulturą. Niewykluczone, że tu zostaną albo powrócą z emigracji z zasobem wiedzy i doświadczeń. Zależy to w dużej mierze od domu, w którym się wychowali, więc jednym z ważnych zadań na rok 2015 jest polityka prorodzinna, podobnie jak i szkolnictwo dla dzieci i młodzieży, a także studia wyższe.
Przez styczeń, luty i część marca trwa jeszcze lekcja Saturna, niełatwe próby i zadania, które szlifują nam charakter.

Marzec rozpocznie się trygonem Jowisza i Urana (3) wprost znakomitym na podróże i wszelkie sprawy prawne, zwłaszcza związane z zagranicą. Nie rozpędzajmy się jednak w ambitnych planach i ekspansji, bo Jowisz się posuwa pozornie wstecznym ruchem (8.12.2014–8.04 2015), co mogłoby utrudnić w miarę trafną ocenę uranicznych pomysłów i wzlotów. Tym bardziej trzeba być ostrożnym, że w drugiej dekadzie marca (17) uściśli się kwadratura Urana i Plutona (lecz zacznie działać nieco wcześniej). Czeka nas mocne uderzenie. Możliwy kryzys finansowy, kataklizm, katastrofy, konflikty i zamachy.

Od przesilenia wiosennego w trzeciej dekadzie marca zaczną się rzady Jowisza i potrwa to przez rok. W prognozie dla Polski Jowisz znajduje się na początku jedenastego domu, powinien więc być źródłem śmiałych pomysłów i ekspansji. Da silną motywację, by zrobić coś ważnego, żeby dokonać wielkich czynów. Utwierdzi nas w tym przekonanie, że można liczyć na poparcie wpływowych państw, organizacji, ruchów społecznych bądź politycznych, a także wybitnych ludzi cieszących się autorytetem. Pozornie wsteczny bieg Jowisza czyni przesadnym ten optymizm. Dobrze by było wziąć poprawkę i nie wychylać się zanadto w nadziei na uznanie bądź pomoc w naszych sprawach. Wiemy, jak działa ten mechanizm, bo znamy go z historii tej dawnej i współczesnej.

Z powodu kwadratury Jowisza do Księżyca (w Byku i w ósmym domu) nie warto liczyć też zanadto na środki ze wspólnej kasy. A jeśli nawet będą, co nie jest wykluczone, bo w naszej rocznej prognozie Pluton z trzeciego domu

Wydanie

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.