Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

lewandowska
Jerzy Jabłonka

Bioenergoterapia, radiestezja – uczyć czy nie uczyć?

Czy któraś z dziedzin uprawianych przeze mnie i wiele innych osób może być nauczana, rozwijana, czy też jak uważają niektórzy – ma być wyłącznie samorodna i jako dar od Pana Boga nieskażona kursami, szkoleniami, warsztatami, ćwiczeniami? Czy w ogóle jest czego się uczyć, czy można się doskonalić, skoro według niektórych wszystko to wielka ściema nazywana bioenergogłupotą?

Czy któraś z dziedzin uprawianych przeze mnie i wiele innych osób może być nauczana, rozwijana, czy też jak uważają niektórzy – ma być wyłącznie samorodna i jako dar od Pana Boga nieskażona kursami, szkoleniami, warsztatami, ćwiczeniami?
Czy w ogóle jest czego się uczyć, czy można się doskonalić, skoro według niektórych wszystko to wielka ściema nazywana bioenergogłupotą?

Mam nadzieję, że uda mi się, jeśli nie odpowiedzieć na to pytanie, to przynajmniej sprowokować merytoryczną dyskusję na ten temat.

Według Wikipedii: bioenergoterapia – jedna z odmian medycyny niekonwencjonalnej, opierająca się na niedowiedzionych naukowo właściwościach energetycznych bioenergoterapeuty. Bioenergoterapia polega na odblokowywaniu kanałów energetycznych w organizmie człowieka (w medycynie chińskiej owe kanały nazwane są „meridianami”), co rzek...

Wydanie

W najnowszym numerze

mkl2018
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.