Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

lewandowska
Magdalena Chmielewska

Mirosław Czerenda – uzdrawia trudne przypadki

Mirosław Czerenda, choć mieszka na Pomorzu, coraz częściej pojawia się w Warszawie, bo proszą o to chorzy lub ich rodziny, szukając nadziei pomocy. Polecają go im najczęściej osoby, którym pomógł uporać się z bólem, różnymi dolegliwościami czy wyprowadził z ciężkich schorzeń.

Sama usłyszałam o nim po raz pierwszy, kiedy czekałam w przychodni rehabilitacyjnej na znajomego. Mężczyzna siedzący obok opowiadał sąsiadowi, że jego krewna po ciężkim udarze stanęła na nogi (w przenośni i dosłownie) dzięki uzdrowicielowi. Nie tylko używał on „taaakich wielkich kryształów”, ale po kilku seansach bezpośrednich umówił się z chorą i jej rodziną, że będzie na odległość przekazywał uzdrawiającą energię. Wyraźnie – jak relacjonował mężczyzna – odczuwała ona w umówionym terminie, że coś się dzieje w jej organizmie. Odbierała to działanie i z zabiegu na zabieg nabierała sprawności.
 

Po serii takich seansów zaczęła samodzielnie ubierać się i jeść, a także wyraźniej mówić. Co ciekawe, zdarzało się, że urządzenia w szpitalu, do których akurat w momencie zdalnego energetyzowania była podłączona, rejestrowały zmiany podczas przekazu. Nie były to więc złudzenia i wyłącznie jej subiektywne odczucia.

To mnie zainteresowało, więc włączyłam się do rozmowy i zapytałam, gdzie ten uzdrowiciel przyjmuje i jak się nazywa. Ponieważ mojego znajomego nękały dolegliwości reumatyczne i bóle kręgosłupa, a bał się zabiegów manualnych, przekonałam go, by się zapisał do Mirosława Czerendy, o którym poczytałam jeszcze w internecie.

Po kilku bezpośrednich zabiegach mój znajomy odczuł wyraźną poprawę, barki „przestały go rwać” i zapomniał o bólu. Stwierdził też, że jest w lepszej kondycji fizycznej i psychicznej i jakby ubyło mu lat. Zaczął chodzić wyprostowany, częściej się uśmiechał. Wtedy poleciłam go jeszcze kilku innym osobom, które miały kłopoty zdrowotne. Po wysłuchaniu ich relacji o sesjach u uzdrowiciela, postanowiłam spotkać się z nim.
 
POCZĄTKI
W pochodzącej zza Buga rodzinie pana Mirosława parano się uzdrawianiem, ale ani mama, babcia czy prababcia nie czyniły tego zawodowo. Stawianie baniek i zabiegi za pomocą jajka pomagały członkom rodziny i mieszkańcom wsi (a zwłaszcza dzieciom, przynoszonym czy przyprowadzanym do mamy pana Mirosława „pod osłoną nocy”, żeby nikt nie widział). „Pamiętam – wspomina uzdrowiciel – że kiedy jako mały chłopiec miałem zapalenie płuc i 40 stopni gorączki, wezwano lekarza do domu, a mama zapytała, czy może mi postawić bańki. Lekarz pozwolił i odstąpił od przepisania antybiotyku, dał jeszcze trzy dni na poprawę. Te bańki postawiły mnie na nogi. Były to bańki przywiezione na Opolszczyznę zza Buga. Posługiwała się nimi jeszcze prababcia mamy. Ten lekarz skończył studia we Lwowie. To pokolenie lekarzy inaczej podchodziło do leczenia, stosowało zioła, leki «ziołowego pochodzenia» oraz metody teraz już zaniechane. Wtedy lekarze umieli diagnozować nie tylko za pomocą sprzętu, którego wtedy nie było za wiele, ale np. też własnych palców i podejmowali szybko trafne decyzje. Byłem świadkiem takich zabiegów, ale mama nie chciała, żebym o tym komukolwiek opowiadał. Panuje bowiem przekonanie, że to, co nie jest naukowe, jest niedobre, może szkodliwe, a nawet wstydliwe. Też nauczyłem się tego, co praktykowała mama. Mam wykształcenie techniczne, ale zawsze interesowałem się zdrowiem, anatomią człowieka. Moja siostra była w szkole pielęgniarskiej, więc wertowałem wtedy wszystkie jej książki”.

Pan Mirosław nie zajął się jednak od razu w swoim dorosłym życiu uzdrawianiem. Ale na swoją ścieżkę życiową, bo dzisiaj już nie ma wątpliwości, że to jego właściwa droga, wrócił, kiedy szukał pomocy dla żony, która miała problemy z donoszeniem drugiej ciąży z powodu choroby tarczycy. Trafili wtedy do nieżyj...

Wydanie

W najnowszym numerze

mkl2018
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.