Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

lewandowska
Ilona Słojewska Mieczysław Franaszek

Poszukiwanie ścieżki duchowej

Wewnętrzną pielgrzymkę możemy odbywać w każdej porze roku. Jednak podczas Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia nabiera ona szczególnego znaczenia.

To czas, w którym przyroda budzi się do życia, wypełnia się równolegle atmosferą spokoju, refleksji i zadumy. Nasze rozważania coraz częściej koncentrują się wokół odradzającego się życia, symboliki zmartwychwstania. Związane są też z wewnętrznym oczyszczeniem się.

Jedni w okresie wiosennym częściej wychodzą na samotne spacery, inni szukają ciszy do skupienia w klasztorach, bo w nich lepiej się rozważa i medytuje. Dla wielu właśnie medytacja staje się szczególną formą modlitwy, podczas której myśli kierują ku Bogu, ku Absolutowi. Ale w czasie wielkopostnym i około niego najważniejsza staje się cisza. To w niej można osiągnąć bardzo wysoki stopień wewnętrznej koncentracji. A sprzyjają jej miejsca odosobnienia, takie jak klasztory, kaplice czy sanktuaria. Tutaj można wtopić się w mistyczny klimat.

Odkryć ścieżkę duchową
– Nie podejrzewałem...

Wydanie

W najnowszym numerze

mkl2018
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.