Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

lewandowska
Grażyna Reptowska
Czy żyjemy tylko raz?

Czy żyjemy tylko raz?

Czy żyjemy na Ziemi tylko raz? Naukowcy, filozofowie, psychologowie i lekarze zastanawiają się, co dzieje się po śmierci ciała. Czy reinkarnacja jest faktem, czy tylko wymysłem religii hinduskiej? Wyobrażenia o życiu i śmierci są bardzo odmienne. Wydawać by się mogło, że zależą od danej kultury, religii i wierzeń. A jednak…

Ramtha, nauczyciel duchowy Ameryki, w Białej księdze mówi: „Ludzka istota – jej dusza i duch – jest wieczna! Nic nigdy tego nie zmieni”. I dalej wyjaśnia: „Bogowie wchodzili w zewnętrznie ograniczającą materię, ponieważ pragnęli doświadczyć swej twórczości w cielesnej formie”.

Po śmierci ciała dusza–duch żyjącej na Ziemi istoty trafia do miejsca o innym wymiarze światła. Ta strefa, miejsce zwane niekiedy poziomem zatrzymania, nie jest jeszcze powrotem do Tao, Boga, Stwórcy ani nie jest już planem materialnym. Strefa zatrzymania jest jakby poczekalnią przed kolejnym wcieleniem się duszy w ciało. Grupa dusz o tych samych celach skupia się wokół siebie i wymienia doświadczenia zebrane na Ziemi. Potem każda z nich ustala swe kolejne zadania i wraca na Ziemię dla dalszej ewolucji.

Jakiś czas temu mogłam obserwować i rejestrować, za zgodą prowadzącej i pacjentów, sesje regresji hipnotycznej.

Nieżyjąca już lekarka, szukając przyczyn poważnego schorzenia, zastosowała m.in. metodę regresu. Osoba poddawana temu procesowi po wprowadzeniu w trans opisywała zjawiska i zdarzenia, które miały miejsce w przeszłości.

Przestrzeń, w której się znalazła, określiła jako poczekalnię. Informowała, że istoty w niej przebywające odpoczywały tam, oczekując na kolejne zejście na Ziemię. Miały kształt kulek i komunikowały się ze sobą za pomocą myśli. Bardzo trudno było jej to zwerbalizować. Istot znajdujących się tam było dużo i spotykały się tu nie pierwszy raz. Teraz wymieniały się doświadczeniami i kolejną zdobytą porcją wiedzy… To miejsce było strefą, w której każda kulka/istota przegląda to, co już zrobiła i co myśli. Wie też, co jeszcze trzeba zrobić… Na Ziemi kulki (istoty ludzkie) są w różnych miejscach, ale tam w poczekalni są wszystkie razem…

W niedalekiej odległości znajdowały się również inne grupy kulek. Poszczególne grupy różniły się od siebie kolorem i jego intensywnością, zależnie od częstotliwości wibracji. Każda duża grupa naradzała się, uzupełniała i dzieliła na mniejsze, które przyjmowały na siebie określone zadania przed ponownym lub, w przypadku nowo przybyłych do poczekalni, pierwszym zejściem na Ziemię. Według opisu poddawanej regresowi osoby do tej strefy dostać się można, lecąc tunelem. Na pytanie lekarki: „Jak wracasz na Ziemię?” – odpowiedziała: „Z powrotem lecisz tunelem jako kulka, ale schodzisz i zabierasz to, to, to i się zagęszczasz, zaciemniasz”.

Ten niewielki fragment cofania w czasie obrazuje – według mnie – szeroko pojętą wędrówkę duszy od inkarnacji do inkarnacji. Wiele wskazuje na to, że przychodzimy/schodzimy na Ziemię nie dla odpoczynku. Rodzimy się, by doświadczać, przypominać sobie siebie i ewoluować. Zagęszczanie, zaciemnianie związane jest z wyborem ciała i zejściem na Ziemię. Ta mała „kulka”, o której wspomina się w cofaniu się w czasie, jest cząstką Tao, Boga lub Istnienia wszystkiego, co jest. Określa ona nasze rzeczywiste pochodzenie.

W dalszej części tej sesji lekarka nadal próbowała znaleźć przyczynę obecnych problemów zdrowotnych pacjentki. Były to poważne schorzenia związane ze stawami. Mając za sobą studia także z medycyny naturalnej na Zachodzie, wiedziała, że najstarsze zapisy inkarnacyjne i związane z nimi emocje bywają zapisane w tkankach twardych, kościach.

Próba przeniesienia się do czasów, gdy zaczęły się kłopoty zdrowotne pacjentki, była udana. Krok po kroku przeglądały przeszłe życia, szukając przyczyn obecnych chorób ciała.
Indywidualna esencja wska...

Wydanie

W najnowszym numerze

mkl2018
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.