Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

lewandowska
Jan Matul
Rumuński „trójkąt bermudzki”

Rumuński „trójkąt bermudzki”

W lesie Hoia Baciu na przestrzeni wieków podobno zniknęło bez śladu ponad 1000 osób. Aktywność nadnaturalnych sił notuje się tutaj od setek lat, ludzie wpadają w nim w panikę, tracą siły lub zmysły, słyszą głosy, widzą tajemnicze znaki. To przy okazji także jedno z miejsc, w Rumunii, w których najczęściej obserwowano obiekty uznane za UFO.

Wchłonięty przez las

Hoia Baciu (zwany też potocznie lasem Hoia) nie leży w miejscu niedostępnym – to zaledwie 20 minut jazdy samochodem od centrum stolicy Transylwanii, Klużu-Napoki, liczącej ponad 300 tysięcy mieszkańców. Las w zasadzie wchodzi już od zachodu w obręb miasta. Na jego obszarze znajduje się część Etnograficznego Muzeum Transylwanii. Teren ten był zamieszkały od neolitu – to właśnie tutaj znaleziono najstarsze w Rumunii, liczące ponad 8500 lat, pozostałości ludzkich osad i grobów. Według miejscowych przekazów las nazwę „zawdzięcza” pasterzowi (po rumuńsku „baci”), który z całym stadem owiec, liczącym około 200 sztuk, przepadł w nim bez wieści. Poszukiwania nie przyniosły efektów – nie znaleziono ani żywych, ani martwych, ani pasterza, ani zwierząt. To tylko utwierdziło wiarę mieszkańców okolicznych regionów, że...

Wydanie

W najnowszym numerze

mkl2018
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.