Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

lewandowska
Ilona Słojewska
Jesteśmy jak wędrowcy

Jesteśmy jak wędrowcy

Jak poszukiwania duchowe i filozofia Wschodu kształtują życie prywatne i zawodowe, jak przekładają się na realizacje artystyczne, pokazują dokonania twórcze i pasje Rolanda Nowaka.

Kiedy aktor Teatru Polskiego w Bydgoszczy, pojawia się na scenie w monodramie „Wieczna Bydgoszcz”, odsłania przed widzami te wpływy.

Na płaszczyźnie łączącej
sferę duchową z materialną

– Już od dawna chciałem opowiedzieć w teatrze o swoich fascynacjach kulturą Dalekiego Wschodu, Indii. I kiedy powstawał projekt „Historie Bydgoskie”, zaproponowałem Arturowi Pałydze, żeby opowieść o tym mieście nie stanowiła linearnej historii mówiącej o konkretnych osobach i ich perypetiach, ale była oparta na filozofii związanej z jogą, z buddyzmem, z hinduizmem. Filozofia ta zakłada, że ludzkie ciało oprócz układu nerwowego, krwionośnego, pokarmowego i innych posiada jeszcze ciała subtelne, w których znajdują się centra energetyczne nazywane czakrami. Przełożyłem to na mapę Bydgoszczy i potraktowałem miasto jak żywy organizm, w którym znajdują się kana...

Wydanie

W najnowszym numerze

mkl2018
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.