Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

lewandowska
Adam Bytof
Odchudzanie  – strategia mininawyków

Odchudzanie – strategia mininawyków

Po opublikowaniu w nr. 3/2017 mojego tekstu pt. „Odchudzanie zaczyna się w głowie” Redakcja otrzymała listy z prośbami o kontynuowanie tematu. Od wielu lat prowadzę internetowe kursy pt. „Psychologia odchudzania” i wakacyjne warsztaty. Może moje doświadczenie, refleksje i spostrzeżenia pomogą zainteresowanym połączyć dbałość o zdrowie i sylwetkę z rozwojem psychoduchowym.

Wiosną można zaobserwować nie tylko wysyp zieleni i kwiatów na drzewach oraz krzewach mijanych podczas niedzielnych spacerów, ale także wysyp biegających ludzi, którzy chcą w ten sposób podreperować swoje zdrowie, ale przede wszystkim spalić pozimowy nadmiar tkanki tłuszczowej. W powszechnej opinii to właśnie bieganie albo inne ćwiczenia aerobowe (ćwiczenia o średniej intensywności), na przykład ze znaną trenerką fitness przed telewizorem, podczas których dość szybko się pocimy, są najlepszym sposobem na spalanie tłuszczu. Jest to mit, miejska legenda, która nie ma oparcia ani w badaniach naukowych, ani w doświadczeniu tysięcy ludzi.

Ćwiczenia aerobowe (cardio) działają tylko w początkowym okresie, ponieważ jest to na tyle duży wysiłek dla organizmu, by rozpoczął on procesy adaptacji. Tego typu trening, stosowany intensywnie, podnosi poziom kortyzolu, który związany jest ze spalaniem tk...

Wydanie

W najnowszym numerze

mkl2018
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.