Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Izabela Kopaniszyn
Zdrowie ciała i umysłu (cz. II)

Zdrowie ciała i umysłu (cz. II)

Według wybitnego filozofa i badacza fenomenów opisujących zależność umysł-mózg, Henri Bergsona, podstawowym narzędziem poznawczym, z jakiego korzysta człowiek Zachodu i jego nauka, jest intelekt.

Zobaczmy więc z bliska, co dzieje się z systemem ludzkiego ciała lub psychiki (jak i z systemem rodzinnym) poddanym świadomej obserwacji i modyfikacji pola morficznego. Po pierwsze, już na etapie diagnozy widziany jest cały system, nie zaś poszczególne jego części, jak to ma miejsce w tradycyjnie praktykowanej zachodniej medycynie. Dzięki temu łatwiej można ustalić (patrząc niejako z lotu ptaka), w której części występuje „problem”. W praktyce pracy z polem morficznym rodziny będzie to na przykład wykluczony, niewidziany (albo też widziany z niechęcią) członek rodziny. Przywołam bardziej szczegółowy obraz: dziecko było przez całe życie wychowywane przez niebiologicznego ojca, jednak oficjalnie nikt poza matką nie wiedział, że ojcem biologicznym jest inny mężczyzna.

Członkowie rodziny (systemu) coś przeczuwali, coś im się nie zgadzało, ale na poziomie świadomego rozpoznania nie wiedzieli, co to jest...

Wydanie

W najnowszym numerze

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.