Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

lewandowska
Katarzyna Miernicka

POWRÓT DO ŹRÓDŁA

Nagrodzeni Noblem fizycy dowiedli ponad wszelką wątpliwość, że fizyczny świat jest w istocie oceanem energii rozbłyskującym na przemian z istnienia w nieistnienie w każdej kolejnej milisekundzie.

Nic nie jest stałe. Oto świat fizyki kwantowej.
Naukowcy dowiedli, że to myśli spajają zmienne pole energii w obiekty, które obserwujemy.

Dlaczego zatem widzimy osobę zamiast świetlistej wiązki energii? Pomyśl o taśmie filmowej.
Film to zbiór około 24 klatek wyświetlanych w ciągu sekundy. Każdą klatkę oddziela przerwa. Jednakże, ze względu na prędkość, z jaką jedna klatka zastępuje poprzednią, naszym oczom wydaje się, że widzą ciągły ruchomy obraz.

Pomyśl o telewizji. Odbiornik telewizyjny to po prostu nagromadzenie elektronów uderzających o ekran w sposób tworzący złudzenie kształtów i ruchu.

Ale tym właśnie są postrzegane obiekty. Mamy pięć zmysłów (wzrok, słuch, dotyk, węch i smak). Każdy z nich ma specyficzne spektrum. Dla przykładu: pies słyszy inny zakres dźwięku niż człowiek, wąż widzi inny zakres światła niż człowiek itd. Innymi słowy ludzki zestaw zmysłów pozwala postrzegać ocean energii w określony i ograniczony sposób – pisze Jean Klein, niemiecki lekarz, muzyk i zrealizowany nauczyciel Advaity Vedanty.

Nasze spostrzeżenia, doznania, odczucia nie są kompletne i ścisłe. Są jedynie interpretacją. Interpretujemy informacje o rzeczywistości zewnętrznej, posługując się własną „wewnętrzną mapą rzeczywistości”. Ta mapa to suma naszych osobistych, życiowych doświadczeń i przekonań.

Fizyka kwantowa pokazuje, że świat wbrew pozorom nie jest twardy i niezmienny. Przeciwnie: jest niezwykle plastyczny, nieustannie kształtowany przez indywidualne i zbiorowe myśli. To, co uważamy za realne, jest tak naprawdę iluzją porównywalną do magicznej sztuczki.
Tu nauka oddaje cześć starożytnej wiedzy o naturze człowieka, gdzie otaczający nas świat nazywany był Mają, Iluzją.

Ciało – nasze najbliższe
środowisko

Podążając za myślą Tesli, mamy otaczającą nas rzeczywistość, w której nie można postawić wyraźnej granicy między światem niewidzialnym a materią. Zatem faktycznie należy zacząć traktować materię w kategoriach energii, częstotliwości i wibracji. Przyglądając się uważniej, czym jest nasze fizyczne, jednak niestabilne i zmienne ciało, można potraktować je jako najbliższe środowisko – otaczającą nas energię w zagęszczonym stanie skupienia.

W artykule Energia Świadomości („Czwarty Wymiar” nr 11/2016) pisałam, że ciało-umysł funkcjonuje jako jedno narzędzie, ale istnieje dzięki Świadomości… „Zupełnie zapominamy o ciele, które w stanie naturalnym, niezakłóconym odwzorowuje przepływającą energię Czystej Świadomości”.

Całe nasze doświadczanie życia odbywa się za pomocą jednego, doskonale wyewoluowanego narzędzia poznania: zmysłów i umysłu, który jak szef zbiera te wszystkie wrażenia, odczucia, myśli. Następnie rozróżnia, przetwarza, zapamiętuje i zgodnie z indywidualnym i zbiorowym uwarunkowaniem oraz doświadczeniem reaguje i egzystuje. Ciało fizyczne jest energią, inaczej mówiąc – materią w ruchu. Ma swoją wytrzymałość i określony czas trwania, ale nie wpływa na naszą Świadomość.

Człowiek – inteligentna
wiązka energii i co dalej?

Jako JA, nieskończona Świadomość, dysponujesz takim energetycznym narzędziem poznania, więc zadajesz sobie najważniejsze pytanie o sens ludzkiej egzystencji i chcesz dokładniej zbadać naturę swojej Jaźni.

Zacznij od wsłuchiwania się w swoje ciało-umysł. Dosłownie. Obserwuj, ile pochłania energii, którą upychasz w nerwy i mięśnie. Zobacz, ile marnujesz energii na mówienie o głupstwach, rzeczach nieistotn...

Wydanie

W najnowszym numerze

mkl2018
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.