Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Katarzyna Miernicka

POWRÓT DO ŹRÓDŁA

Nagrodzeni Noblem fizycy dowiedli ponad wszelką wątpliwość, że fizyczny świat jest w istocie oceanem energii rozbłyskującym na przemian z istnienia w nieistnienie w każdej kolejnej milisekundzie.

Nic nie jest stałe. Oto świat fizyki kwantowej.
Naukowcy dowiedli, że to myśli spajają zmienne pole energii w obiekty, które obserwujemy.

Dlaczego zatem widzimy osobę zamiast świetlistej wiązki energii? Pomyśl o taśmie filmowej.
Film to zbiór około 24 klatek wyświetlanych w ciągu sekundy. Każdą klatkę oddziela przerwa. Jednakże, ze względu na prędkość, z jaką jedna klatka zastępuje poprzednią, naszym oczom wydaje się, że widzą ciągły ruchomy obraz.

Pomyśl o telewizji. Odbiornik telewizyjny to po prostu nagromadzenie elektronów uderzających o ekran w sposób tworzący złudzenie kształtów i ruchu.

Ale tym właśnie są postrzegane obiekty. Mamy pięć zmysłów (wzrok, słuch, dotyk, węch i smak). Każdy z nich ma specyficzne spektrum. Dla przykładu: pies słyszy inny zakres dźwięku niż człowiek, wąż widzi inny zakres światła niż człowiek itd. Innymi słowy ludzki zestaw zmysłów pozwala postrzegać ocean energii w określony i ograniczony sposób – pisze Jean Klein, niemiecki lekarz, muzyk i zrealizowany nauczyciel Advaity Vedanty.

Nasze spostrzeżenia, doznania, odczucia nie są kompletne i ścisłe. Są jedynie interpretacją. Interpretujemy informacje o rzeczywistości zewnętrznej, posługując się własną „wewnętrzną mapą rzeczywistości”. Ta mapa to suma naszych osobistych, życiowych doświadczeń i przekonań.

Fizyka kwantowa pokazuje, że świat wbrew pozorom nie jest twardy i niezmienny. Przeciwnie: jest niezwykle plastyczny, nieustannie kształtowany przez indywidualne i zbiorowe myśli. To, co uważamy za realne, jest tak naprawdę iluzją porównywalną do magicznej sztuczki.
Tu nauka oddaje cześć starożytnej wiedzy o naturze człowieka, gdzie otaczający nas świat nazywany był Mają, Iluzją.

Ciało – nasze najbliższe
środowisko

Podążając za myślą Tesli, mamy otaczającą nas rzeczywistość, w której nie można postawić wyraźnej granicy między światem niewidzialnym a materią. Zatem faktycznie należy zacząć traktować materię w kategoriach energii, częstotliwości i wibracji. Przyglądając się uważniej, czym jest nasze fizyczne, jednak niestabilne i zmienne ciało, można potraktować je jako najbliższe środowisko – otaczającą nas energię w zagęszczonym stanie skupienia.

W artykule Energia Świadomości („Czwarty Wymiar” nr 11/2016) pisałam, że ciało-umysł funkcjonuje jako jedno narzędzie, ale istnieje dzięki Świadomości… „Zupełnie zapominamy o ciele, które w stanie naturalnym, niezakłóconym odwzorowuje przepływającą energię Czystej Świadomości”.

Całe nasze doświadczanie życia odbywa się za pomocą jednego, doskonale wyewoluowanego narzędzia poznania: zmysłów i umysłu, który jak szef zbiera te wszystkie wrażenia, odczucia, myśli. Następnie rozróżnia, przetwarza, zapamiętuje i zgodnie z indywidualnym i zbiorowym uwarunkowaniem oraz doświadczeniem reaguje i egzystuje. Ciało fizyczne jest energią, inaczej mówiąc – materią w ruchu. Ma swoją wytrzymałość i określony czas trwania, ale nie wpływa na naszą Świadomość.

Człowiek – inteligentna
wiązka energii i co dalej?

Jako JA, nieskończona Świadomość, dysponujesz takim energetycznym narzędziem poznania, więc zadajesz sobie najważniejsze pytanie o sens ludzkiej egzystencji i chcesz dokładniej zbadać naturę swojej Jaźni.

Zacznij od wsłuchiwania się w swoje ciało-umysł. Dosłownie. Obserwuj, ile pochłania energii, którą upychasz w nerwy i mięśnie. Zobacz, ile marnujesz energii na mówienie o głupstwach, rzeczach nieistotn...

Wydanie

W najnowszym numerze

 • Szanowna Redakcjo,

  Piszę do Państwa w związku z bardzo poruszającym artykułem „Niezwykłe budowle Zielonej Wyspy, cz. 1”, który ukazał się w ostatnim nume... Czytaj więcej...
 • Quantec

  Quantec

  QUANTEC jest zbudowany tak, by stymulował system biologiczny. Jego twórca,... Czytaj więcej...
 • Pole Akaszy

  Poniżej drukujemy fragment kolejnej publikacji Gabrielle Orr pt. Kroniki Akaszy. Jesteś cudem!, która właśnie ukazała się nakladem Wyd... Czytaj więcej...
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.