Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Jerzy Strączyński
Aura i ciała subtelne (cz. I)

Aura i ciała subtelne (cz. I)

Od pewnego czasu w świecie cywilizacji zachodniej można zaobserwować wzmożone zainteresowanie jogą, medytacją czy medycyną Dalekiego Wschodu.

Te orientalne systemy traktują człowieka całościowo, a przede wszystkim uwzględniają zjawiska energetyczne występujące w organizmie ludzkim, czyli systemie opartym na energiach i wibracji. Przywiązują też wielką wagę do różnych metod oczyszczania ciała, energii i umysłu.

Aura i ciała subtelne
w europejskiej ezoteryce

Już od czasów starożytnych znana była idea aury, czyli promieniującej poświaty otaczającej ludzkie ciało. Ta subtelna, niewidzialna dla oka ludzkiego świetlista energia była utkana jakby z powłok energetycznych o odpowiednim zagęszczeniu, barwie, kształcie i funkcjach. W późniejszych czasach zaczęto uważać, że aurę posiadają nie tylko święci czy mistycy różnych wyznań, ale wszyscy ludzie.

W ezoteryce europejskiej powłoki te nazywano ciałami subtelnymi, aurą lub biopolem człowieka. Ciała subtelne oddziałują na ciało fizyczne człowieka gł...

Wydanie

W najnowszym numerze

mkl2018
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.