Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Martyna Świtkowska
Uczyń swoje życie prostym

Uczyń swoje życie prostym

Sposób oraz styl życia zmieniają się z biegiem czasu. Każde stulecie wyróżnia się jakimiś cechami oraz skupieniem uwagi ludzkości na pewnych aspektach życia.

Ostatnio możemy zaobserwować, że świat zachodni skłania się ku idei prostego życia. W Europie prym zaczyna wieść duńska filozofia „hygge”, której założenia odnoszą się nawet do sposobu postrzegania świata. Czy faktycznie możemy odnaleźć w niej klucz do własnego szczęścia?

Obecny świat zdominowała technologia oraz pośpiech. Osiągnięcia XX oraz XXI wieku poza wieloma korzyściami przyniosły nam też pewne konsekwencje w stylu życia. Jesteśmy niemal bez przerwy połączeni za pomocą elektroniki z całym światem i bliskimi nam osobami, tracąc jednak kontakt z tym, co wydarza się tu i teraz. Posiadamy dostęp do szeroko pojętej wiedzy w kilka sekund, nasz umysł wypełniają informacje wcześniej często dedykowane elitom. Rozwój tego aspektu powoduje jednak, że to on zaczyna wieść prym w naszym życiu, stając się jednocześnie głównym doradcą w toku podejmowania decyzji. W konsekwencji ogromna częś...

Wydanie

W najnowszym numerze

mkl2018
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.