Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Jerzy Jackowski
Najpierw trzeba uzdrowić psychikę

Najpierw trzeba uzdrowić psychikę

O tym, czy człowiek będzie zdrowy, czy chory, nie decyduje lekarz tylko umysł pacjenta – uważa pochodząca z Rosji lekarka i niekonwencjonalna terapeutka Ludmiła Frąckowiak, dlatego zwykle przyczyn choroby szuka w psychice chorego.

Terapię zaczyna od szczerej rozmowy. Interesuje się nie tylko dolegliwościami fizycznymi pacjenta, wypytuje go także o uczucia, szczególnie ważne są: nienawiść, zazdrość, poczucie winy, żal, pretensje, roztkliwianie się nad sobą, rozpamiętywanie doznanych krzywd.

Dla dr Ludmiły Frąckowiak najważniejszym elementem terapii jest prawidłowe „ustawienie psychiki” pacjenta.

– Dzisiejsza medycyna jest bezosobowa, oparta na technice i chemii i nie zaspokaja potrzeb duchowych człowieka – uważa terapeutka. – Leczy się „jednostkę chorobową”, a nie konkretną osobę. Kiedy podejdziemy do człowieka od strony jego duszy, jego ciała i jego świadomości sukces terapeutyczny jest gwarantowany.

Uważa, że współczesnemu człowiekowi coraz trudniej jest żyć w harmonijnej relacji ze sobą i otoczeniem. Według badań naukowych 90% chorób jest związanych ze stresem i przeżyciami psychicznymi. ...

Wydanie

W najnowszym numerze

mkl2018
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.