Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Lena Drago
Zakapturzony

Zakapturzony

Ta historia wydarzyła się wiele lat temu w Sudetach i stała się początkiem pełnej przygód i doświadczeń mojej drogi życiowej. Nie chcę podawać bliższej lokalizacji ze względu na fakt, iż niektórzy bohaterowie tej historii i ich rodziny żyją i mieszkają nadal w tym samym miejscu.

Takie postacie widywane są w różnych zakątkach nie tylko Polski, ale i świata. Nazywane są różnie: zakapturzeni, cieniści ludzie, demony... Wtedy jednak, pod koniec lat 80., nie było internetu ani publikacji książkowych, gdzie można było szukać na ten temat informacji.

Spotkanie na drodze
Historia ta miała miejsce, gdy byłam nastolatką. W górach domy znajdują się zazwyczaj w sporej odległości od siebie, a pomiędzy nimi często są niewielkie lasy, zarośla czy polany. Tak też było w miejscowości, w której to wszystko wydarzyło się.

Postanowiliśmy z grupą przyjaciół spędzić wieczór u kolegi. Wszyscy wyruszyliśmy spod mojego domu. Część na motorach, część – pieszo. Niektóre osoby były spoza tej miejscowości i nie znały drogi. Zostałam przewodnikiem pieszej grupy.

U kolegi zasiedzieliśmy się niemal do północy. Drogę powrotną pokonywaliśmy tak samo. Szłam z trzema ...

Wydanie

W najnowszym numerze

mkl2018
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.